Один із пасажирів метро не зрозумів жарту та намагався підняти “козу” з підлоги.

У київському метро на станції “Майдан Незалежності” ввечері 13 січня трупа акторів влаштувала виставу – розігрували автентичний Вертеп. Під час вистави навіть відбулося “вбивство”, відео якого опублікували на Instagram-сторінці big_kyiv.

Актори одяглися у традиційне для Вертепу вбрання – у хлопців були кожухи та смушеві шапки, а в дівчат червоні чобітки та хустки з бахромою. 

Kyiv Media

Спочатку вони заспівали “Щедрика”. Згодом відтворили традиційний обряд “водіння кози”, під час якого один із учасників, який грав роль Діда, дістав муляж рушниці та “вистрелив” у “козу”, принісши її в жертву. 

Проте не всі пасажири київського метро пам’ятають давню традицію, тож один чоловік кинувся допомагати дівчині, яка лежала на підлозі, граючи роль кози. Актори пояснили чоловікові, що так задумано, тож він заспокоївся.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Bеликий Київ (@big_kyiv)

Зазначимо, колись наші предки вірили, що символічна загибель кози має  відтворити обряд перемоги життя над смертю. Спочатку Дід убивав Козу, потім тужив за нею і намагався її оживити приспівуваннями і витанцьовуваннями. Врешті Коза перевтілювалась, що символізувало перемогу життя над смертю. Оскільки коза в давніх віруваннях слов’ян була символом урожаю то її “воскресіння” означало, що так люди прикликають гарний урожай.

Фото: Instagram