Для контролю за дотриманням карантинних обмежень місто залучить працівників Муніципальної охорони.

Про це повідомили у Київській міській державній адміністрації.

У повідомленні зазначили, що наразі у столиці спостерігається стрімке підвищення показників захворюваності на коронавірус. «Громадський транспорт – одне з місць, де можна заразитися хворобою. Саме тому закликаю дотримуватися маскового режиму, користуючись ним», – закликав перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

І наголосив на тому, що користуватися громадським транспортом можуть пасажири за наявності «ковідних документів»:

  • негативного ПЛР-тесту на COVID-19 або експрес-тесту на визначення антигена строком дії 72 години;
  •  документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації; або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини від COVID-19, який може бути застосовано протягом 30 днів від дати введення дози; або «жовтого» чи «зеленого» COVID-сертифіката;
  • документа про одужання особи від зазначеної хвороби.

За словами Миколи Поворозника, штам коронавірусу, який сьогодні циркулює, має дуже високу контагіозність. Відповідно, швидкість його поширення збільшилася в рази. За словами фахівців, 70% осіб, що тестуються на наявність хвороби, отримують позитивний результат.

«Для того, щоб вірус поширювався не так швидко, необхідно дотримуватися маскового режиму у закритих приміщеннях, обробляти антисептиками руки та провітрювати приміщення. Незважаючи на те, що штам Омікрон має легший перебіг хвороби, ліжка у столичних лікарнях поступово заповнюються. Це говорить про те, що важких випадків усе одно досить багато», – зазначив перший заступник голови КМДА.

Він додав, що для контролю за дотриманням карантинних обмежень місто залучить працівників Муніципальної охорони.

Фото: pixabay