За суботу у центрі вакцинації щепилися 1395 людей.

Перевіряли, як відбувається вакцинації у центрі журналісти видання hromadske.

Так, 29 травня у Міжнародному виставковому центрі у Києві відкрився один із трьох пунктів масової вакцинації. Щеплюватися туди мали запрошувати тих, хто записався на вакцинацію через застосунок “Дія”.

За даними видання, хоча наразі в Україні триває лише третій етап вакцинації і щеплювання мають отримати пріоритетні групи, та насправді у суботу люди отримували вакцину поза чергою. На місці кореспонденти виявили, що багатьох вакцинують і без персонального запрошення — потрібно лише показати, що ви зареєструвалися на щеплення в «Дії».

Як пояснив координатор з вакцинації в Києві Василь Животенюк, за день до роботи пункту щеплювання обдзвонили майже 8000 людей, які перебувають у пріоритетних групах. Із них планували вакцинувати 1 600 людей, але бажання зробити це підтвердили тільки 560.

«Ще 2 510 — думають. Приблизно 800 людей уже встигли провакцинуватися до цього. Дуже багато людей не брали слухавку. 29 і 30 травня ми будемо пропускати тих, хто просто зареєстрований у “Дії”», — сказав Животенюк.

Він додав – так сталося, тому що за три-чотири дні до відкриття центру вакцинації в Києві неясно було, чи він все ж запуститься. Тому і не проводили активного запису населення зі списку “Дії”.

«З понеділка ми будемо вести запис, обдзвонювати, тому до наступних вихідних ми будемо вакцинувати лише за списками», — додав Животенюк.

Пункт вакцинації в МВЦ працюватиме щовихідних із 10:00 до 18:00. Людей вакцинують препаратом китайського виробницва CoronaVac. 25 травня Київ отримав 20 640 доз цього препарату; його має вистачити на вакцинацію 10 320 людей.

За даними КМДА у Центрі 29 травня працювали 16 бригад, до яких входять реєстратор, лікар та медсестра. Вони вакцинували 1395 людей.

Фото: КМДА