Загалом в таких могилах було поховано 900 людей.

Про це президент Володимир Зеленський розповів в інтерв’ю для польських ЗМІ.

Правоохоронці виявили масові поховання близько дев’яти сотень цивільних осіб на території Київщини, яка перебувала під російською окупацією в березні.

“Міжнародні інституції інколи, дійсно, повільно діють й іноді когось не можна знайти – я маю на увазі, не можна притягнути (до відповідальності – ред.) через брак тих чи інших доказів, хоча є свідки, хоча всі це бачили. Але тим не менш, вони ж забирають сліди (своїх злочинів – ред.) – пересувні крематорії, які росіяни завезли і спалили людей, трупи. Але тим не менш, вони (слідчі – ред.) шукають і знаходять. Уявіть собі: було стільки вбитих, що, незважаючи, що вони спалили (частину трупів у крематоріях – ред.), знайшли могили 900 людей у Київській області. 900 людей”, – зазначив він.

За словами президента, скільки людей загинуло – ніхто не знає.

“Будуть наслідки, буде слідство, буде потім перепис населення. Треба ж знайти всіх цих людей (загиблих від рук російських окупантів – ред.) – ми ж не знаємо скільки!”, – сказав він.

Зеленський додав, що українська влада обраховує, що близько 500 тисяч українців окупанти незаконно депортували до Росії.

Речник ОП Сергій Никифоров у коментарі УП уточнив, що 29 квітня справді знайшли ще одне масове поховання на Київщині. Однак, кажучи про 900 загиблих, президент мав на увазі загальну кількість знайдених тіл на Київщині.

Фото: Фейсбук