За задумом, він діятиме до затвердження нового Генплану.

В Київській міській раді зареєстрували проект рішення про введення тимчасового мораторію на забудову в історичній частині столиці. В разі ухвалення, мораторій діятиме до затвердження нового Генплану та плану зонування території, написала у своєму Facebook депутатка Київради від «Слуги Народу» Євгенія Кулеба.

Кулеба, яка є співавторкою проекту, уточнила, що мова йде про заборону на підготовчі/будівельні роботи по новому будівництву та реконструкції зі зміною існуючих геометричних параметрів будівель.

«Це означає, що реконструювати висотку з однієї історичної цеглини буде неможливо. Заборона не буде поширюватись на реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт існуючих будівель в межах існуючих геометричних параметрів, будівництво, реконструкцію об’єктів інженерної та транспортної інфраструктури, будівництво, реконструкцію об’єктів соціальної інфраструктури» — пише вона.

Також у своєму дописі Кулеба згадала різні об’єкти в столиці, які або вже знищені через дії забудовників (будинок Уткіна), або можуть бути знищені найближчим часом: колишня оранжерея «Квіти України», приміщення ринку на Кудряшова («Шайба»), будинок з жуками на Володимирській.

Cайт Київради повідомляє, що ніціатором проекту рішення став депутат Київської міської ради, перший заступник голови Постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Григорій Маленко. Співавторами проекту рішення виступили заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко та депутатка Київської міської ради, секретарка Постійної комісії з питань екологічної політики Євгенія Кулеба.

Як зазначив Григорій Маленко, центральна частина Києва є туристичним обличчям столиці, місцем концентрації історичного надбання та економічної діяльності.

«Безконтрольна житлова забудова центру призведе до знищення історичного ареалу, значного погіршення життєвого середовища, надмірного ущільнення забудови, перевантаження інфраструктури та зменшення рівня туристичної привабливості Києва. Тому ми подали проєкт рішення з наступною пропозицію. До того, як буде затверджено новий Генеральний план міста, ввести повну заборону-мораторій на здійснення будь-яких будівельних робіт з будівництва нового житла в центральній частині Києва», – наголосив Маленко.

Як ми повідомляли, сьогодні на Тургенєвській начебто почали розбирати історичний будинок 1890 року.

Фото: УП