Збільшення видатків та субсидій є необхідним через підвищення тарифів на енергоносії.

Про це повідомили на офіційному сайті Київської міської ради.

11 лютого на пленарному засіданні Київради депутати звернулися до президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо необхідності збільшення видатків та субсидії для оплати житлово-комунальних послуг у Держбюджеті України на 2021 рік у зв’язку з підвищенням тарифів на енергоносії.

Водночас депутати наголосили, що уряд та Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики та житлово-комунальних послуг ухвалили низку невмотивованих рішень, що призведуть до значного підвищення вартості газу та електроенергії для населення.

Дехто з депутатів зазначив, що, попри обіцянки президента України Володимира Зеленського, тарифи на комуналку значно зросли. Наприклад, за останній рік ціни на газ піднялися максимально до 10 гривень 80 копійок за кубометр, хоча станом на початок 2019 року ціна газу була зафіксована на рівні 8 гривень 59 копійок за кубометр. Також за останній рік були скасовані пільгові тарифи на споживання електроенергії до 100 кВт у розмірі 0,9 гривні, сьогодні вона з першого кВт коштує 1,68 гривні.

Водночас скорочено видатки на субсидії для громадян на оплату житлово-комунальних послуг.

На 2020 рік у державному бюджеті було закладено 47,5 мільярда гривень. Порівняно з 2018 роком, обсяг субсидій на поточний рік зменшився майже вдвічі – з 71 мільярда до 36,6 мільярна гривень.

У Київраді зазначили, що в таких умовах платоспроможність українських родин погіршилась, відповідно – накопичуються борги населення. З огляду на це, Київрада закликає президента, уряд та парламент збільшити видатки на субсидії для населення. Рішення підтримали 99 депутатів КМР.

Фото: Facebook