Зайві поверхи можуть призвести до техногенної катастрофи.

Про це заявила депутатка Київської міської ради від партії «УДАР» Олеся Пинзеник у прямому ефірі проекту «Погоджувальна рада» на телеканалі «Київ».

За словами депутатки, питання недопущення введення в експлуатацію «будинку-монстра», який розташовано по вулиці Нижній Вал, 27-29, об‘єднало весь депутатський корпус Київської міської ради.

«Ми говоримо про центральну частину Подолу, територія якого здебільшого історично має невисоку забудову і є окрасою столиці. Більше того, в історичній частині діє заборона на висотне будівництво, і відповідних режимів забудови мають дотримуватися абсолютно всі, хто будує чи реконструює будинки на старому Подолі. Тобто фактично «будинок-монстр» є поза законом. До будівлі є питання і з точки зору безпеки. Враховуючи, що «будинок-монстр» стоїть над метрополітеном і декількома інженерними мережами, існує загроза, що інфраструктура може не витримати повного навантаження будівлі, і призвести до техногенної катастрофи. Київська міська рада займає послідовну позицію, яка ніколи не змінювалася. Ми підтримуємо бізнес, але все має бути у межах чинного законодавства, з повагою до міста і його правил, та безпечно для киян», – наголосила Олеся Пинзеник.

Як зазначила депутатка, місто і надалі буде оскаржувати це питання у судовому порядку.

«Для того, аби почати будівництво забудовник повинен мати проєкт та пройти експертизу, у яких вказано допустимі параметри висотності, щільності та інше. У документах «будинку-монстра» додаткових поверхів не було вказано, до того ж забудовник не має у власності чи користуванні земельної ділянки. Відтак, видавати сертифікат готовності ми не маємо права, єдиний розумний вихід – це йти правомірним шляхом і відстоювати свою позицію у судовому порядку», – підкреслила Олеся Пинзеник.

Нагадаємо, Київрада звернулась до Кабміну та ДАБІ щодо неможливості введення в експлуатацію «будинка-монстра» на Подолі.

Фото: facebook