Мер запевняє, що "робить все", щоб консолідувати всі фракції новообраної Київради

В Київраді сформовано 7 фракцій – відповідно до партій, які подолали прохідний бар’єр. Найбільшою фракцією стала “Європейська солідарність”, найменша – фракція “Голос”.

В Київраді сформували такі фракції:

  • “Європейська солідарність” – 31 депутат (уповноважений представник фракції – Володимир Прокопів);
  • УДАР Віталія Кличка – 29 депутатів (співголови фракції – Дмитро Білоцерковець, Валентин Мондриївський);
  • “Єдність” – 14 депутатів (голова фракції – Олександр Омельченко);
  • “Батьківщина” – 12 депутатів (голова Денис Москаль);
  • “Слуга народу” – 12 депутатів (Євгенія Кулеба);
  • “Опозиційна платформа – За життя” – 12 депутатів (Михайло Наконечний);
  • “Голос” – 9 депутатів (Григорій Маленко).
Під час відкриття засідання Київської міської ради мер Віталій Кличко заявив, що «УДАР» поступився своїми амбіціями заради компромісу і об’єднання всіх політичних сил.

“Ми сьогодні зібралися, щоб вирішити питання, необхідні для нашої подальшої  роботи. Нам потрібно обрати керівництво виконавчого органу – кількох заступників голови КМДА, сформувати комісії міської ради та їх керівництво. Я намагаюся зробити все, щоб консолідувати всі фракції новообраної міської ради. Щоб ми працювали злагоджено і ефективно – заради подальшого розвитку столиці та комфорту киян”, – сказав Кличко.

Він наголосив, що, особливо в нинішній ситуації, всі повинні зрозуміти, що Київрада – не політичний орган, а, перш за все, – господарський. Де вирішують нагальні питання життєзабезпечення міста, розвитку його економіки, інфраструктури, створення комфортних умов для життя і роботи в столиці, питання підтримки тих киян, які потребують допомоги.

“І кожна політична сила, очолюючи комісії чи представлена у виконавчому органі, бере на себе відповідальність за реалізацію профільних питань.Керівництво кожним напрямком роботи – це не статус чи привілей. Це – щоденна професійна робота”, – наголосив мер Києва.

За словами Віталія Кличка, у грудні депутати мають ухвалити життєво важливі для міста питання – зокрема, бюджет столиці на наступний рік, продовження пільг і заходів для підтримки бізнесу та питання забезпечення роботи медичної сфери.

А також місту потрібно втілювати важливі проекти, що розпочали в столиці та нові, що запланували.

“Нам потрібно втілювати конкретні зміни, а не чубитися в сесійній залі, – зауважив мер Києва. – Заради компромісу і об’єднання всіх політичних сил «УДАР» поступився своїми амбіціями. Бо ми виходимо з головного – йдеться, перш за все, про розвиток Києва, комфорт його мешканців, а не про керівництво тими чи іншими комісіями. Я закликаю всіх депутатів керуватися саме таким принципом – відповідальністю перед киянами, які нас обрали. Відповідальністю за реалізовані справи, за втілені проекти, за те, що відбувається в місті”, – підкреслив  Віталій Кличко.

Сьогодні на засіданні депутати мають затвердити голів постійних комісій, попередній список яких сьогодні опублікував депутат “Слуги народу”.

Нагадаємо, минулого тижня під час першого засідання новообраної Київської ради міський голова Віталій Кличко заявив, що хоче побачити велику коаліцію.

Фото: КМДА