У місті планують ще більше посилити контроль за облаштуванням тимчасових торгівельних споруд.

Про це Владислав Трубіцин, голова Постійної комісії Київради з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою, розповів в ефірі «Радіо Київ – 98FM».

Найгірша ситуація з незаконними МАФами, за словами Владислава Трубіцина, у Дніпровському та Деснянському районах столиці.

«Я вважаю, що МАФів у Києві має бути значно менше, ніж їх є. Незаконних вазагалі не має бути, а законних, вважаю, що десь на 40% має бути менше. Коли в 90-х роках “імперія МАФів” розбудовувалася, то зрозуміло, що тоді не було таких торгових можливостей, як зараз. Не було так багато ТРЦ, ринків. На сьогодні – це атавізм 90-х років», – пояснив депутат Київради.

За словами пана Трубіцина, наразі важко врегулювати питання з МАФами, адже є супротив людей. «Люди працюють. Це люди, які мають по 300-500, по 1000 МАФів. Звісно, що вони їх здають в оренду. Та кожен із цих точок дає від 400 до 1000 доларів на місяць прибутку», – наголосив депутат Київради.

Також Владислав Трубіцин вважає, що наразі в столиці забагато продуктових ярмарків. До слова, їх загалом по Києву близько 80.

«Після інспекції всіх ярмарків, я побачив близько 10-15, які навіть не розумію, як існують. Наприклад, на проспекті Академіка Глушкова, 25. Там повно порушень. Мене зокрема дуже здивувала торгівельна точка, облаштована просто на пішохідному переході», – наголосив депутат Київради.

Водночас депутат розповів, що наразі в місті не планують закривати всі ярмарки, однак хочуть посили контроль за їхньою організацією.

«Нещодавно депутатами Київської міської ради було подано проєкти рішень, якими пропонувалося врегулювати питання розміщення тимчасових споруд на території міста Києва. Супротив багатьох підприємців був шаленим. Саме тому необхідно було, не гаючи часу, налагодити конструктивний діалогу між підприємцями та міською владою», – сказав Трубіцин.

Цікаво, що наразі в столиці побільшало запитів на відкриття ліцензії щодо розміщення своїх торгових точок. Водночас активно працює Київблагоустрій, який демонтує незаконні споруди. Відтак, більшіть підприємців починають «виходити з тіні».

Нагадаємо, депутати Київради пропонують нові вимоги встановлення МАФів. Нові вимоги ще не ухвалені, однак вже опубліковані в проектах рішень.

Фото: фейсбук