«Київметробуд» намагається перенести терміни будівництва метро на Виноградар на 2023 рік через те, що роботи не встигають виконати, бо у підприємства заморожені рахунки.

Про це в ефірі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ» повідомив директор аналітично-дослідницького центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко.

За його словами, рахунки «Київметробуду» заморожені через «внутрішньокорпоративний конфлікт».

«Яка аргументація у «Київметробуду» — наразі невідомо. Але є інформація що в «Київметробуді» внутрішній корпоративний конфлікт, всі рахунки «Київметробуду» заморожені, за які кошти вони зараз працюють, відверто кажучи, незрозуміло. І на одній з ділянок, від «Мостицької» до проспекту Правди, де має йти прокладання відкритим способом, там роботи вже півроку не ведуться. Це все відомі речі, з соцмереж» — зазначив Сергієнко.

Зі слів Сергієнка, єдине місце, де йдуть роботи це «від Сирця до Мостицької»: там начебто залишилося виконати 10% робіт. Також він вважає, що «Київметробуд» мав би позиватися не до «Київського метрополітену», а до органу, який заморозив рахунки.

«Це соціально значимий проект, і від того, шо він буде зупинений, постраждає не просто репутація Кличка, а постраждають кияни і репутація Метробуду. Якщо вони не змогли між собою розібратися. Контракт коштує 6 мільярдів і якшо вони його проґавлять — це для них величезні репутаційні втрати» — додав він.

Зі слів Сергієнка, втрутитися і вирішити конфлікт, про який він каже, «не може ні уряд, ні міська влада». Який орган заморозив рахунки і коли, Сергієнку невідомо.

Також він каже, що «Київметробуд» мав би вирішити цей конфлікт, а не переносити терміни виконання робіт.

«Вони уклали контракт і мають його виконувати. Я особисто не бачу підстав для перенесення терміну здачі цієї гілки в експлуатацію» — вважає Сергієнко.

Засідання суду щодо перенесення термінів будівництва відбудеться 10 вересня.

Нагадаємо, «Київметробуд» просить перенести закінчення строку дії договору з КП «Київський метрополітен» з листопада 2021 року на травень 2023-го. При цьому для завершення робіт генпідряднику необхідно освоїти ще щонайменше 1,91 млрд грн.

Фото: Фейсбук