У «Київавтодор» прийшли слідчі СБУ та ДБР, а дозвіл на це дали в Офісі генпрокуратури.

Про це повідомили в Департаменті транспортної інфраструктури.

Так, 8 липня, у приміщення Департаменту транспортної інфраструктури КМДА та Комунальної корпорації «Київавтодор» прийшли слідчі Державного бюро розслідувань та Служби безпеки України. Процесуальне керівництво у справі надає прокурор Офісу Генеральної прокуратури.

Начебто обшуки проводяться на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду міста Києва в рамках кримінального провадження щодо закупівлі техніки для «Київавтодору». У Департаменті зазначають, що йдеться про закупівлю машин для внесення рідких хлоридів і що їх закупівлі були виконані за процедурою офіційних публічних закупівель.

«Департамент та комунальна корпорація, у межах та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, надали всі документи, необхідні для всебічного й повного розслідування. У Департаменті транспортної інфраструктури запевняють, що діяльність Департаменту та підпорядкованих йому комунальних підприємств прозора, тож об’єктивна і неупереджена перевірка встановить істину», – зазначили у КМДА.

ДОПОВНЕНО о 16:08

Оперативники Служби безпеки встановили, що у жовтні-листопаді 2020 року КК «Київавтодор» провела закупівлю всесезонних машин для літнього та зимового утримання доріг. За результатами проведених тендерів компанія уклала договори з підпорядкованою їй комерційною структурою. Предмет договору – поставка 24 дорожніх комбінованих машин на загальну суму 141 млн грн.

За попередніми оцінками, закупівлю здійснено за значно завищеними цінами. У такий спосіб лише цією закупівлею Київавтодор завдав збитки столичному бюджету на більше ніж 20 млн грн.

У межах відкритого кримінального провадження за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України проведено низку обшуків у Департаменті транспортної інфраструктури КМДА, КК «Київавтодор», в офісах комерційних структур та за місцями фактичного проживання фігурантів справи.

Вилучено фінансову документацію, електронні носії інформації, які підтверджують протиправну діяльність.

Заходи із викриття схеми проводяться спільно з Державним бюро розслідувань та під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора України.

Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин привласнення бюджетних коштів.

Держюбю розслідувань у совю чергу повідомило, що викрило схему привласнення 110 млн грн з бюджету посадовцями комунальної корпорації «Київавтодор» та одного із департаментів КМДА.

Встановлено, що посадовці закупили за завищеними цінами вантажні та спеціалізовані автомобілі для будівництва доріг. У результаті оборудки було привласнено понад 110 млн грн бюджетних коштів.

У межах відкритого кримінального провадження за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України пройшли санкціоновані обшуки за місцями здійснення злочинної діяльності, під час яких вилучені документи, що підтверджують протиправний характер діяльності фігурантів.

Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі на строк до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

У Київуавтодорі запевняють, що розповсюджені правоохоронцями фото готівкових коштів насправді не було:

Нагадаємо, 17 ченрвня в офісі «Київавтодору» вже були обшуки – тоді приходили фіскали начебто у справі про ухилення від сплати податків під час проведення робіт з реконструкції та ремонту шляхопроводів на суму понад 30 млн гривень. Автодорівці ж запевнили, що всі податки сплатили.

Фото: Фейсбук