Автодорівці запевняють, що провадження, на базі яких проводився обшук, стосуються виключно діяльності приватних підрядників.

Про це повідомили на Facebook-сторінці «Київавтодору».

У дописі нагадали, що 13 травня, на підставі ухвали Святошинського районного суду, у приміщенні КК «Київавтодор» представники прокуратури й державної фіскальної служби провели перевірку й обшуки. Зокрема правоохоронці нібито відшукували оригінали первинних бухгалтерських, фінансово-господарських, податкових документів КК «Київавтодор» по взаємовідносинам з низкою підприємств.

У «Київавтодорі» запевнили, що кримінальні провадження, у розрізі яких проводився обшук, стосуються виключно підрядників, їх сумісної діяльності з залученими підприємствами та їх належного виконання податкових зобов’язань.

«Корпорація сплачує усі необхідні податки у визначені законом терміни. Ні затримок, ні ухилянь від «Київавтодору» не було», – наголосили в дописі.

У корпорації також зазначили, що, відповідно до ст. 838 Цивільного кодексу, замовник і субпідрядник не мають права пред’являти один одному вимоги, пов’язані з порушенням договорів, укладених кожним із них з генеральним підрядником, якщо інше не встановлено договором або законом.

«Виникає питання: Яке відношення корпорація має до господарської діяльності інших підприємств та їх сумлінного виконання приписів податкового законодавства? Чому вказані слідчі дії були проведені через такий тривалий час? Викладені обставини в ухвалі суду про обшук мали місце ще кілька років тому», – підкреслили в корпорації.

Водночас у «Київавтодорі» зазначили, що Департаментом внутрішнього фінансового контролю та аудиту КМДА постійно здійснюється внутрішній фінансовий аудит корпорації.

«Не зрозумілим залишається факт, чому правоохоронні органи обрали саме обшук як необхідну слідчу дію, потрібно було всього на всього затребувати необхідні матеріали шляхом запиту або на виконання вимог ухвали відповідного суду, як це відбувалося раніше», – повідомили в корпорації.

Окрім цього, у «Київавтодорі» нагадали, що, відповідно до ст. 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Водночас органи державної влади та місцевого самоврядування, а також їхні посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та в спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

«Усвідомлюючи всю важливість функцій та завдань, які покладаються на правоохоронні органи, Корпорація завжди сприяє слідству, однак виключно в межах та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України», – наголосили в корпорації.

Нагадаємо, учора, 18 травня, уранці до будинку на вулиці Богдана Хмельницького, де проживає мер столиці Віталій Кличко, прибули озброєні і в повній екіпіровці правоохоронці. За словами міського голови, представники Служби безпеки повідомили, що прийшли не до нього, а до його сусідів.

Пізніше з’явилося відео, на якому Кличко спілкується з працівником СБУ вже не біля своєї квартири, а біля квартири сусідів, до яких буцімто й прийшли силовики. Правоохоронець запевняв міського голову, що до нього обшуки відношення не мають.

Фото: фейсбук