Окрім Евересту, чоловік підкорив гору Лхоцзе.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Українські альпіністи, які підкорили Еверест, повернулися додому. Серед підкорювачів і Валентин Сипавін – перший українець, який підкорив гору Лхоцзе. Чоловіка номінували на рекорд України.

Журналістці телеканалу «Київ» вдалося поспілкувати з рекордсменом Валентином, який, до слова, вже вчетверте успішно підкорив Еверест.

Команда альпіністів із України сходила на Еверест цього разу близько 50 днів, більшість із яких зайняла акліматизація.

Валентин Сипавін каже, що це сходження було найважчим із усіх попередніх. Одним із чинників, що вплину на це є й коронавірус, яким почали хворіти люди в гірських таборах. Через це українська команда вирішила не спілкуватися з іншими командами, щоб не підхопити від них вірус. Цікаво, що ті, хто хворів на COVID-19, спочатку плутали симптоми з гірською хворобою.

Важливо, що жоден із 6 українців, які підкорили Еверест, не захворів коронавірусом під час сходженням.

За словами альпіністів, піднятися на гору не так важко, як спуститися. Тому всі зазвичай вітають один одного вже після того, як зійдуть із Евересту.

Під час спуску з Евересту українська команда вирішила підкорити ще одну гору – Лхоцзе, яка знаходиться неподалік Евересту та є четвертою за висотою у світі. Так пан Валентин і став першим українцем, який підкорив цю гору.

«Три попередні сходження я робив із боку Китаю. Це, мабуть, навіть технічно було простіше. Із Непалу ж (цього разу – ред.) кожен крок був “зі скрипом” – то COVID-19, то якісь правила, то погода, то змагання за першу білоруску. Кожен день був випробуванням», – розповів Валентин Сипавін.

Цікаво, що в команді з 6 українців було троє жінок. Зокрема й українка Ірина Караган, яка стала першою дніпрянкою та четвертою українкою на Евересті. За її словами, найголовніше – правильно обрати собі гіда та команду.

«Потрібно безумовно йому (гіду – ред.) довіряти. У Валентина величезний досвід, тому ми точно знали, що він не буде резикувати нашими життями. Ми не так багато розуміємося у великих горах, щоб точно знати, чи зміниться, наприклад, погода. Тому ми на 100% довіряли Валентину», – наголосила пані Ірина.

До слова, Валентин Сипавін отримав два рекорди – як перший українець, який вчетверте підкорив Еверест, і як перший українець, який піднявся на Лхоцзе.

Як розповіли альпіністи, це сходження на Еверест обійшлося в 75 тисяч доларів.

Окрім Валентина та Ірини, до складу команди входили: Ігор Яскевич зі Львова (вперше на Евересті); Павло Сидоренко (вперше на Лходзе); Алла Касабуцкая – перша білоруска на Евересті; Ольга Тапордей – перша жителька Молдови на Евересті .

Фото: фейсбук