Інсталяція відтепер стане постійної прикрасою та знаковим місцем заповідника.

Про це повідомили у Печерській РДА.

У повідомленні зазначили, що 17 червня 2022 року у Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» відбулася презентація інсталяції французького митця Жан Марка Лєфевра, створена на підтримку України.

«Сьогодні я не можу думати ні про що, оскільки у серці лише біль за ваш героїчний, багатостраждальний народ. Створені мною керамічні сльози, це сльози очищення і оновлення українського народу, лоза, що їх тримає символізує сьогоднішній час і незнищенність України. Але Україна не одна в цьому страшному випробуванні, тому я сьогодні тут, і тому ці керамічні сльози відродження і оновлення, в знак підтримки вже є у Польщі, від сьогодні в Україні, і будуть також у Франції», – сказав автор, Жан Марк Лєфевр у своєму виступі.

Інсталяція органічно вписалася на віковічних каштанах Соборної площі у найдавнішому місці Києва, символізуючи зв’язок минулого, теперішнього і нашого переможного майбутнього. Символічним також є і вибір матеріалу для виконання інсталяції, зокрема, кераміки, яка пройшла у своєму бутті віки і вижила, вистояла, отримала новий розвиток; міцна і витривала лоза, яка скільки б її не зрізали, обов’язково проростає знову – і все це про українців, стійких, витривалих, непереможних.

Фото: Фейсбук