Київську гривню встановили на будівлі НМІУ.

Про це повідомили на Facebook-сторінці “Шукай”.

У Києві офіційно відкрили 31-шу бронзову мініскульптурку проекту “Шукай”. Нова інсталяція присвячена київській гривні.

Побачити новинку можна на фасаді Національного музею історії України, що на вул. Володимирська, 2.

Зокрема на будівлі встановили злиток у формі ромбовидного шестикутника – як на логотипі Національного банку України.

Цікаво, що в Києві гривні відливали зі срібла, вага була 160 грамів. Цими грошима користувалися у так званий “безмонетний період” майже тисячу років тому.

За дві гривні можна було купити коня. Це була настільки надійна валюта, що багаті люди накопичували в ній свій капітал. І звідси прикмета – коли знайдете нашу скульптурку, потріть її на фінансову удачу”, – розповіла Юлія Бевзенко, автора проекту “Шукай”.

У цієї скульптурки є своя прикмета: “Мене потреш – гривню збережеш”.

Меценат інсталяції – Альфа-Банк Україна.

Ольга Філіпенко, виконавча директорка банку, зазначила, що сьогодні більшіст українців здійснюють платежі картою, тому забувають, які на вигляд фізичні гроші. Відтак, ця скульптурка – нагадування киянам про українські гривні.

До слова, найбільша в Україні колекція гривень київського типу зберігається у Національному музеї історії України.

Цікаво, що кожен злиток київської гривні оригінальний. Формочки для них були одноразовими. Головним завданням майстра було зберегти форму і стандартну вагу. Гривня проекту “Шукай” виготовлена схожим методом, як і оригінали.

“Я так відливаю зараз всі наші скульптурки. Воскову модель занурюю в рідку кераміку, роблю таких 8 шарів. Усе це сохне 3-4 дні. Після цього віск виплавляється з форми і на його місце заливається метал (у нашому випадку це бронза)”, – пояснив скульптор проекту Юрій Белявський.

Нагадаємо, наразі в Києві вже є 31 мініскульптурка проекту “Шукай”: мініатюрна котлета по-київськи, київський каштан, золота туфелька Сержа Лифаря, гелікоптер Сікорського, велосипедист, київське сухе варення, київський слоник та інші.

Фото: фейсбук