Листи отримала онучка адресата.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Сьогодні, 2 липня 2021 року, у Національному музеї історії України в Другій світовій війні вручають чергові листи, написані ще влітку 1941-го, які так і не дійшли до свого адресата.

Цікаво, що ці два листи – вже 675 і 676 у послідовності тих, що вручали задовго після війни. До того ж, саме ці послання були написані рівно 80 років тому – 2 липня 1941-го.

Підписані листи «від М. Ципес до Брешмена Ципеса». Сьогодні їх забрала Юлія, онучка Брешмена Ципеса, що в 1941 році проживав у Харкові.

Інформацію про листи, які так і не дійшли до дідуся Юлії, жінка знайшла випадково в інтернеті.

«Я отримала статтю про те, що існують листи, надіслані моїй родині, які моя родина не отримала», – розповіла онучка Брешмена Ципеса.

До слова, пані Юлія вже давно живе в Бостоні. Відтак, щоб забрати ці листи, спланувала поїздку до Києва спеціально.

«Наразі в мене відкривається нова сторінка моєї історії, яка дозволить мені дізнатися, що ж було з моєю родиною», – наголосила пані Юлія.

Попри те, що Юлія не знає, хто саме писав її дідусю – жінка шукатиме надалі всю можливу інформацію. У тексті – чимало імен, що допоможе онучці Брешмена дізнатися історію свого роду.

Ці листи були вивезені нацистами з Кам’янця-Подільського до Австрії. Німецький офіцер забрав їх для вивчення, але невдовзі його вбили. Відтак, цей процес призупинився. В Україну листи повернулися близько 10 років тому.

Наразі в музеї є ще 540 листів, які ще не знайшли свого адресата. Фото конвертиків із прізвищами та адресами можна побачити на сайті музею – можливо, хтось знайде лист, що не дійшов до його родини.

Фото: скріншот