Пам'ятник Василеві Стусу встановлений на Проспекті Перемоги на тому місці, де колись стояв будинок, в якому жив дисидент.

Про це йдеться у відповідній петиції на сайті Київради.

У петиції кияни вимагають “виключити із детального плану територій будь-яку забудову та заборонити будь-яке будівництво на місці, де у 1965-72 роках жив, а сьогодні розташований пам’ятник В. Стусу (пр. Перемоги, 121)“.

Будинок, в якому разом із родиною мешкав у Києві Василь Стус, вже знесений – це було зроблено під час будівництва транспортної розв’язки над Окружною дорогою. Поблизу із цим місцем у 2009 році відкрили пам’ятний знак Стусові.

А 26 травня 2015 року, напередодні Дня Києва, відбулось відкриття скверу імені Василя Стуса на розі проспектів Перемоги та Палладіна. На урочистостях мер Києва Віталій Кличко зазначив:

“Сьогодні ми відкриваємо сквер імені Василя Стуса, Героя України, видатного поета. Василь Стус мріяв, що наша країна буде незалежною, успішною та робив усе для наближення цієї мети. І ми маємо вшановувати пам’ять таких видатних українців-патріотів… Ми робимо Київ містом парків і скверів, а не МАФів. Щоб у цьому місті було комфортно і кожному киянину, і кожному гостю столиці

Пам’ятний знак Стусові розташувався навпроти скверу. Проте у 2009 році ділянку передали під забудову і забудовник почав там спилювати “Стусові сосни” – йдеться у петиції.

Нещодавно громада Святошинського району довідалася, що на місці пам’ятного знаку збираються побудувати паркінг.

Громада Святошинського району та міста Києва не буде стояти осторонь. Пам’ятник повинен залишитись там де знаходився будинок поета! Земельна ділянка повинна бути викуплена у власника та передана у власність громади“, – вказано у тексті петиції.

Також кияни вимагають територію скверу імені В. Стуса, який знаходиться через дорогу, розширити на площу земельної ділянки, де стоїть пам’ятник Стусу і також облаштувати під сквер.

Громада Святошинського району та міста Києва просить Вас, шановний пане мер, почути нас, захистити один із символів історії страждань наших видатних земляків та виключити із Детального плану територій будь яку забудову земельної ділянки, де в 1965-72 роках знаходився будинок одного із самих відомих захисників Української ідентичності та незалежності – Стуса Василя Семеновича. Просимо Вас не допустити видачу дозволу на початок будівельних робіт та погодження містобудівних умов на забудову вказаної земельної ділянки“, – говориться у петиції.

На сьогодні вона зібрала 413 підписів. Для того, яби її розглянули, необхідно зібрати 10 тисяч підписів.

Редакція Kyiv Media намагається довідатися деталі щодо забудови території під пам’ятником Стусові та готує запити у відповідні департаменти КМДА.

Нагадаємо, напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій журналісти сайту телеканалу “Київ” прибрали могилу Василя Стуса на Байковому кладовищі.

Фото: google.maps