З початком повномасштабного вторгнення рф забудовник поновив підготовку до демонтажу.

У Києві збирають підписи за надання охоронного статусу садибі Маліна, що на Тургенєвській, 22, повідомляє активіст ГО «Мапа Реновації» Дмитро Перов.

Підписати колективне звернення до міського голови Віталія Кличка та Департаменту охорони культурної спадщини на захист історичної будівля можна в кавʼярні «Сенс» на Микільському провулку, 1 (метро «Арсенальна»). Також можна написати Перову повідомлення в соцмережах.

22 квітня Перов повідомив, що після початку повномасштабного вторгнення росії садибу знову очали готувати до демонтажу. Забудовник розібрав стіну та завіз будівельні матеріали. На думку, активістів, будинок хочуть знести заради другої черги ЖК «Тургенєв».

Як ми писали, ні дозволи, ні містобудівні умови та обмеження земельної ділянки, на якій знаходиться садиба Маліна, жодному суб’єкту господарювання не видавались. Будинок вже починали розбирати в липні 2021-го, але після розголосу демонтаж вдалося зупинити. Тоді робітники встигли зняти обшивку з покрівлі і втекли, щойно побачили знімальну групу телеканалу «Київ». В КМДА повідомляли, що будівля не має охоронного статусу.

Роботи ведуться з порушеннями: відсутні містобудівні умови і обмеження; відсутня належним чином оформлена картка на порушення благоустрою (не відповідність по призначенню); відсутнє погодження Мінкульту.

Будинок Василя Маліна – двоповерховий особняк у Києві, що розташований на вулиці Тургенєвській, 22. Роком побудови вважається 1890-й. Садиба не має охоронного статусу, проте з 31 серпня 2021 року внесена до переліку будівель, що підпадають під додатковий захист за рішенням Київради.

Фото: Фейсбук