В кінці листопада в столиці України стартує юніорський чемпіонат світу з цієї дисципліни.

Сім спортсменів представлятимуть Україну на юнацькому чемпіонаті світу зі стрибків у воду, який на початку грудня прийматиме Київ. Заключним етапом відбору стала національна першість, яка днями завершилася в столиці, повідомляє «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Ліцензій могло б бути і більше. Але в синхронних стрибках з триметрового трампліну Данило Коновалов та Богдан Чижовський через помилку не зуміли виконати норматив. Перемогу у цьому виді здобули Кіріл Болюх та Олексій Середа. Але й вони не зможуть виступити цим складом — через вікові обмеження, встановлені міжнародною федерацією.

Тож, 14-річний Болюх, який на чемпіонаті України переміг у всіх шести видах, в яких виступав — готуватиметься до підкорення міжнародних висот наступного року. А на домашньому чемпіонаті світу з цієї пари змагатиметься лише чемпіон Європи — Олексій Середа.

«Болюх, який виконав нормативи на всіх снарядах, на метрі, на трампліні три метри, на вишці — його не допускають через вік. Він міг би боротися за медалі, була б чудова синхронна пара на чемпіонаті світу Середа-Бюлюх, але ми не можемо їх поставити. Тому що такі обмеження вікові у зв’язку з пандемією ковіду» — розповіла головна тренерка збірної Тетяна Токмачова.

«На чемпіонаті світу я буду стрибати тільки в індивідуальних, тільки 4 стрибки довільних. Тому я буду їх тренувати. Я їх ще не стрибнув, але після цього чемпіонату буду починати тренуватися» — розповів Олексій Середа.

Зауважимо: у змаганнях загалом брали участь біля 80 спортсменів віком до 19 років з 9 команд нашої країни: Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Миколаївської, Луганської, Львівської, Харківської областей та Києва, а також гості з Німеччини.

Всього на турнірі було розіграно 22 комплекти нагород у таких видах програми як: синхронні стрибки з вишки серед хлопців та дівчат, команді змагання, а також індивідуальні змагання на трампліні та вишці у групах «А» (2002-2004 р.н.) і «В» (2005-2006 р.н.).

Нагадаємо, Київ стане господарем юніорського чемпіонату світу зі стрибків у воду, змагання пройдуть у столиці України з 28 листопада до 5 грудня. На турнірі очікують представників не менш ніж 50 країн.

Фото: скріншоти