На програму «Громадське здоров’я» передбачено понад 834 млн гривень.

Як зазначила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко, за відповідне рішення проголосувало 93 депутати на засіданні Київради 7 жовтня.

Міська цільова програма «Громадське здоров’я» розрахована на 2022-2025 роки. Вона пропонує киянам комплекс вчасної діагностики, раннього виявлення та профілактики захворювань, заохочення до здорового способу життя.

До програми також увійшли заходи щодо діагностики та лікування туберкульозу й реалізація ініціативи FAST TRACK CITIES і виконання цілі «90-90-90» безперервного каскаду заходів із профілактики, догляду та лікування, спрямованої на протидію епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Загалом, за чотири роки, на які розрахована програма, передбачено фінансування у розмірі 834,1 млн грн: у 2022 році – 189,2 млн грн, 2023 році – 198,9 млн грн, 2024 році – 214,6 млн грн, 2025 р – 231,4 млн грн.

У рамках програми «Громадське здоров’я» місто фінансуватиме наступні заходи:

  • ранню діагностику цукрового діабету;
  • скринінги населення для визначення рівня холестерину, на гепатит В та С за групами ризику;
  • розширення неонатального скринінгу новонароджених дітей;
  • програми з раннього виявлення раку шийки матки, раку молочної залози у жінок тощо.

Частина заходів, які увійшли до нової програми, була перенесена з діючої на сьогодні міської цільової програми «Здоров’я киян» на 2020 – 2022 роки. Відповідні зміни до цієї програми були також ухвалені сьогодні Київрадою.

Як пояснила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург, внесення змін до програми «Здоров’я киян» з одного боку доповнює перелік її заходів, а з іншого – приводить їх до відповідності, зважаючи на запровадження нової цільової програми «Громадське здоров’я».

«З огляду на те, що програма «Громадське здоров’я» увібрала в себе великий шар профілактичних заходів, виникла необхідність внесення на 2022 рік до «Здоров’я киян» відповідних змін для забезпечення більш оптимального та ефективного функціонування обох програм», – пояснила Валентина Гінзбург.

Наприклад, рівень тарифів на послуги, за рахунок яких фінансують заклади охорони здоров’я з державного бюджету через Національну службу здоров’я, не забезпечує всіх необхідних витрат медустанов. Тож у доповненнях до програми «Здоров’я киян» закладено фінансову можливість ремонтувати дороговартісне обладнання.

Також зміни дають можливість фінансувати Центр проблем слуху та мовлення СУВАГ (зокрема програмне та сервісне забезпечення обладнання для проведення скринінгу слуху новонароджених), що гарантуватиме можливість своєчасного виявлення та корекцію вад слуху у малюків.

Збільшено і фінансування «Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Києва» – зокрема, централізоване забезпечення послугами спеціалізованого автотранспорту. Це дозволить збільшити медикам «швидкої» заробітну плату, яка й зараз найвища, порівняно з іншими регіонами країни.

Також Передбачене фінансування на закупівлю медзакладами лікарських засобів та медичних виробів для лікування хворих на інфекційні хвороби (в т.ч. COVID-19).

«Це, безперечно, покращить якість лікування, адже забезпечить заклади охорони здоров’я лікарськими засобами та медичними виробами за кошти місцевого бюджету, дозволяючи спрямовувати отримані від НСЗУ гроші на фінансування інших видів медичної допомоги», – зазначила Валентина Гінзбург.

Фото: Київрада