Лідер через месенджери надавав своїм послідовникам інструкції щодо терактів.

У Києві Служба безпеки України припинила діяльність неонацистської терористичної групи, послідовників австралійського терориста Брентона Тарранта. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Відомо, що лідер угруповання обрав собі прізвисько «Гітлер» та через месенджери й інші засоби зв’язку надавав своїм послідовникам інструкції щодо терактів на расовому і релігійному ґрунті. Також він розповсюджував «маніфест» терориста Тарранта.

«Маніфест» також був спеціально перекладений українською і російською мовами та поширювався у вигляді друкованого видання, що неодноразово викликало гострокритичні відгуки від зовнішньополітичних відомств Австралії та Нової Зеландії. За результатами проведення комплексу слідчих дій, у тому числі відповідних експертиз та обшуків, правоохоронці отримали докази причетності «Гітлера» до злочинної діяльності. Також вилучено друковані видання «маніфесту», засоби зв’язку та оргтехніку, із використанням якої поширювали терористичні матеріали, а також неонацистську символіку», – зазначили в СБУ.

Лідеру угруповання повідомлено про підозру за заклики до тероризму та організацію терористичної групи. Вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу. 

Раніше СБУ встановила, що активну участь у діяльності цієї групи брали декілька осіб з неонацистського середовища, одним з ватажків яких був громадянин РФ, затриманий влітку 2020 року Службою безпеки України у Києві

Брентон Таррант – ідеолог неонацистів, у березні 2019 року вбив 51 людину, ще 40 поранив 40 у мечетях міста Крайчестер у Новій Зеландії. Він також вів он-лайн трансляцію розстрілу мирних вірян, а перед цим поширив у мережі Інтернет так званий маніфест «Велика заміна». У ньому Таррант закликав до скоєння терактів стосовно представників інших рас та релігій. 

Нагадаємо, в серпні 2020 року чоловік захопив відділення «Універсал банку» в центрі Києва та погрожував усе підірвати. Це сталося в бізнес-центрі “Леонардо”. Чоловіку може “світити” довічне.

Фото: СБУ