Учасники групи публікували оголошення щодо продажу автівок з Європи за низькими цінами та вимагали у клієнтів передплату.

Про це повідомили у Київській міській прокуратурі.

Слідство встановило, від шахрайства цієї злочинної групи постраждали мешканці Києва, Одеси, Черкас та інших регіонів України. Виявлено, що учасники злочинної схеми розміщували на популярному інтернет сайті оголошення з приводу продажу автомобілів з Європи за заниженими цінами. Коли клієнти писали з приводу купівлі авто, учасники угруповання починали наполягати на тому, що необхідно внести авансовий платіж – начебто для розмитнення машини.

З метою підтвердження реальності можливості купівлі автомобіля та введення в оману потерпілих учасники групи надсилали покупцям заздалегідь заготовлені фото із зображенням паспорту інших осіб (зокрема, ошуканих ними раніше). Отримавши кошти від потерпілих, зловмисники вимикали мобільні телефони та видаляли з сайту відповідні оголошення“, – зазначили у прокуратурі.

Правоохоронці зреагували оперативно та затримали двох мешканців міста Суми, причетних до злочинної схеми. Наразі їм повідомили про підозру за фактом шахрайства “із використанням електронно обчислювальної техніки, вчиненому за попередньою змовою групою осіб”. Суд обрав обом затриманим запобіжні заходи –  тримання під вартою.

На теперішній час досудове розслідування триває, встановлюються інші учасники злочинної схеми та потерпілі… Якщо ви стали жертвою подібної афери упродовж 2020-2021 років, просимо звернутися до Солом’янського УП ГУНП у м. Києві або до Київської місцевої прокуратури N 9“, – звернулися до громадян правоохоронці.

Нагадаємо, Верховна рада 18 лютого ухвалила у першому читанні за основу новий законопроект про розмитнення “євроблях”- №4643-д. Документ дозволяє спрощено розмитнювати автомобілі, які ввезені фізичними особами на митну територію України до 31 грудня 2020 року як тимчасові або транзитні.

Фото: Фейсбук прокуратури