Дівчині начебто загрожує видворення через відсутність посвідки на проживання в Україні.

Білоруську правозахисницю Анісію Козлюк затримали у Києві, коли вона виходила з потяга на вокзалі. Про це вона повідомила у своєму Фейсбук.

Причиною стала відсутність посвідки на проживання в Україні, яку тепер білоруським громадянам не видають.

«Я сиджу у Києві, у відділенні поліції. Мене затримали за незаконне перебування в Україні. Зараз у мене забрали паспорт, щоб я не загубилася. 23 лютого я одержала печатку про продовження терміну легального перебування в Україні. З того часу і до червня документи не приймали. Кожен із вас бачив, що білорусів зараз намагаються видворяти з України, побачимо чим закінчиться мій кейс», – повідомила Козлюк.

Вказано, що поліцію на дівчину викликала провідниця. Потім її відвезли до відділення поліції, а затримання пояснили нібито нелегальним перебуванням в Україні.

Повідомляється, що Козлюк загрожує штраф та примусовий виїзд з України.

Білоруські ЗМІ повідомляють, що 2018-го 21-річна Анісія потрапила до списку найперспективніших людей Європи до 30 років у номінації «Право та політика» за версією журналу «Forbes». На початку 2021 року дівчина відсиділа на Окрестіна 17 діб без передач, її затримали за участь у несанкціонованій акції та непокору.

Фото: Фейсбук