Київський міський центр реабілітації дітей з інвалідністю визначив 700 родин, яким може знадобитися персональний асистент.

Про це повідомила  заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Вона зазначила, що Центр опитав 228 родин, у яких виховуються діти з інвалідністю у віці від 4 до 18 років, аби зрозуміти, в якому форматі ця послуга їм необхідна. Згідно з опитуваннями, розподіл потреб виглядає таким чином:

  • 30% родин зазначили, що потребують такої послуги 2-3 рази на тиждень по 2-3 години на дому;
  • 30% родин, зазначили, що потребуватимуть такої послуги під час навчального процесу 2-3 рази на тиждень по 3-4 години;
  • 30% родин, зазначили, що потребуватимуть такої послуги під час перебування дитини в дитячому садочку, реабілітаційному центрі, під час отримання послуги денного догляду;
  • 7% родин зазначили, що скористаються послугою, як разовою під час заходів або перебуванні вдома;
  • 3% родин зазначили, що не потребуватимуть такої послуги.

“Тобто, послуга справді необхідна. Понад 90% родин потребують її в тій чи іншій формі. І хочу запевнити, що робота по її реалізації ведеться активно, але на це потрібен час, бо є дуже багато юридичних перепон, які необхідно вирішити. Наше завдання – зробити так, щоб ця послуга була максимально ефективною, адже мова йде про індивідуальний підхід до кожної людини“, – зазначила Марина Хонда.

Вона звернулась за порадою до батьків, які опікуються дітьми з інвалідністю. Пропозиції щодо роботи персонального асистента можна надсилати їх на електронну пошту: personal.assistant@dytyna.org.ua.

Усі побажання обов’язково будуть враховуватися“, – наголосила вона.

Нагадаємо, Київрада вперше обрала Уповноваженого з прав людей з інвалідністю. Цю посаду отримала Леся Петриківська.

Фото: freepik