Один із основних факторів профілактики захворюваності є імунізація населення.

Про це повідомили у КМДА з посиланням на розпорядження №2455.

Згідно з розпорядженням, Департаменту охорони здоров’я доручено підготувати медичні заклади комунальної власності до роботи в умовах епідемічного сезону захворюваності на грип та ГРВІ.

Зокрема, необхідно:

  • створити необхідний запас противірусних, лікувальних препаратів, антисептиків і дезінфекторів, засобів індивідуального захисту медичних працівників;
  • організувати та провести підвищення кваліфікації медичних працівників із питань діагностики, лікування та профілактики захворюваності на грип та ГРВІ;
  • організувати збір та доставку від медзакладів, що здійснюють дозорний епідеміологічний нагляд за грипом, зразків від пацієнтів, стан яких відповідає визначенню грипоподібного захворювання та тяжкій ГРВІ для здійснення моніторингу циркуляції вірусів грипу на території Києва.

У КМДА зазначили, що один із основних факторів профілактики захворюваності є імунізація населення. Тому, у столиці забезпечать профілактичні щеплення проти грипу медичним працівникам закладів охорони здоров’я, що надають первинну та екстрену меддопомогу, працівникам приймальних відділень медзакладів, а також працівникам та вихованцям будинків дитини, підпорядкованих Департаменту охорони здоров’я.

Крім того, Департамент охорони здоров’я має провести санітарно-освітню роботу серед населення щодо заходів індивідуальної та колективної профілактики грипу та ГРВІ, необхідності своєчасного звернення за медичною допомогою в разі появи відповідних симптомів. Також необхідно провести імунізацію працівників та мешканців закладів, установ і організацій, підпорядкованих Департаменту соціальної політики.

У документі зазначили, що Департамент освіти в закладах освіти повинен провести роз’яснювально-просвітницьку роботу з учасниками освітнього процесу щодо профілактичних щеплень проти грипу та сприяння в їх проведенні, забезпечити вологе прибирання та дезінфекцію приміщень і обладнання освітніх закладів наприкінці робочого дня або зміни.

Розпорядженням КМДА Департаменту транспортної інфраструктури доручено подбати про недопущення виходу на лінію громадського транспорту з несправною опалювальною системою та організувати вологе прибирання рухомого складу після завершення робочої зміни.

КП «Фармація» має забезпечити аптечні заклади мережі достатньою кількістю противірусних, лікувальних засобів, засобів неспецифічної профілактики грипу та ГРВІ, засобів індивідуального захисту, а також їхню безперебійну реалізацію.

Крім того, районні в місті Києві державні адміністрації мають здійснити комплекс заходів для підтримання необхідного температурного режиму в дитячих, освітніх, лікувально-профілактичних установах, житлових приміщеннях, транспорті тощо.

Фото: pixabay