Цього року у Києві ще 86 зелених зон отримали статус парку чи скверу

У Києві 80 парків та скверів були відремонтовані протягом 2020 року. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко 17 грудня під час звіту про роботу міської влади.

«Оновлення зелених зон та створення нових – в пріоритеті міської влади. Цього року ми відремонтували 80 парків та скверів. Рішенням Київради в 2020 році 86 зелених зон отримали статус парку чи скверу. Загалом з 2015 року такий статус отримали 484 зелених зони. Усього за 6 років в столиці оновили 494 парки та сквери», – сказав мер.

Віталій Кличко нагадав, що в 2020 відремонтували центральну частину парку Партизанської слави. Після капітального ремонту відкрили першу чергу парку «Совки» у Святошинському районі. Оновили також другу чергу парку «Троєщина» і вхідну групу на Труханів острів.

Наразі триває реконструкція Київського зоопарку. Так, цього року оновили і відкрили першу чергу зоопарку.

«З гарною вхідною групою, новим універсальним вольєром для тварин і птахів. З медпунктом і вбиральнями, гарними озерами. Обладнали новий сучасний паркінг на 435 авто, який ми відкрили біля зоопарку», – зазначив міський голова.

Також він нагадав, що восени у парку «Володимирська гірка» встановили новий фонтан зі скульптурою Архистратига Михаїла.

Важливою подією стало встановлення в українській столиці меморіалу із флагштком головного державного прапора України.

«Багато часу і багато зусиль потрібно було, щоб втілити цей проект. Щоб над столицею України майорів найбільший державний прапор, який сьогодні добре видно з багатьох куточків нашого міста і в день, і вночі. Адже в темну пору доби прапор підсвічується. А саме полотнище – справді велетенське – розміром 16 на 24 метри», – сказав Кличко.

Наступного року, за словами мера, міська влада продовжить оновлювати зони відпочинку для киян і гостей столиці.

«Плануємо оновити знакові для столиці парки: Маріїнський, Хрещатий, імені Тараса Шевченка, Голосіївський парк імені Рильського. Завершимо капітальний ремонт парку з водними об’єктами на Троєщині та фітнес-парку «Лебедине». Продовжимо ремонтувати великі парки у різних районах столиці. Зокрема – «Інтернаціональний», «Орлятко» та Солом’янський ландшафтний парк. Будемо створювати нові зони відпочинку і біля водойм. Такі, наприклад, як парк біля затоки Берковщина», – повідомив Віталій Кличко.

Він нагадав також про будівництво нових об’єктів, які будуть приваблювати до Києва ще більше туристів.

«Наступного року ми побудуємо новий пішохідний міст з Оболонської набережної до острову Оболонський. Таким чином створимо туристичний маршрут навколо затоки. Він об’єднає набережну, парк «Наталка» і новий пляж на острові. Цей проект втілюємо за кошти меценатів», – резюмував мер.

Фото: youtube