За останні п’ять років фінансування на поліпшення матеріально-технічної бази 22 закладів професійно-технічної освіти міста Києва зросло в 15 разів.

За словами заступника голови Київської міської державної адміністрації, депутата Київської міської ради Валентина Мондриївського, в навчальних закладах здобувають освіту 12 276 студентів за 96 спеціальностями, з них 298 людей з особливими освітніми потребами, та працює 1 334 педагогічних працівників.

«У 2021 році на заклади професійно-технічної освіти міста Києва було виділено 838 млн грн, кошти спрямували на капітальні та поточні ремонти, придбання обладнання, матеріалів та інвентарю, а також дезинфікуючих засобів у рамках боротьби з Covid-19. У повному обсязі було забезпечено виплату заробітної плати працівникам, стипендій для здобувачів освіти. Всі 22 заклади оснащені засобами охоронної сигналізації «Тривожна кнопка» та системою відеоспостереження», – зазначив Валентин Мондриївський.

Депутат наголосив, що у 17 закладах професійно-технічної освіти запроваджено дуальну форму навчання, а також за останні п’ять років у семи закладах встановлено енергоощадні вікна, 18 закладів облаштовано пандусами. Всіх здобувачів освіти вже четвертий рік поспіль забезпечено первинним робочим інструментом та спецодягом.

«Цьогоріч до закладів професійно-технічної освіти прийнято 5 052 першокурсників, а також працевлаштовано на підприємствах міста Києва 3 273 особи з-поміж випускників 2021 року. За останні п’ять років фінансування на поліпшення матеріально-технічної бази закладів зросло в 15 разів. У наступному році з бюджету міста Києва передбачено виділити кошти не тільки на утримання закладів, але й на їх розвиток. Бюджет професійно-технічної освіти буде складати 982,8 млн грн, у тому числі 195 млн грн – стипендії для здобувачів освіти», – зазначив Валентин Мондриївський.

Депутат додав, що у столиці також створено чотири навчально-практичних центри для підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації здобувачів освіти, незайнятого населення та працівників підприємств, організацій, установ міста Києва. Наразі їх вже 13 із 17 запланованих.

Фото: Фейсбук