У затриманих вилучають вогнепальну зброю, гранати, набої, заборонену символіку.

Працівники системи МВС за минулий тиждень затримали понад 20 осіб, які ймовірно співпрацювали з ворогом, з них близько десятка — у Києві. Про це в ефірі телемарафону сказав перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін.

Безпосередньо департаментом стратегічних розслідувань та Нацполіцією за минулий тиждень затримано понад 20 осіб, які можуть бути причетними до роботи з ворогом. Лише в Києві за минулий тиждень імовірних диверсантів затримали близько десятка”, – зазначив Єнін.

Він нагадав, що МВС продовжує роботу з виявлення та затримання диверсійно-розвідувальних груп, зокрема правоохоронці на блокпостах, під час патрулювання здійснюють огляд підозрілих транспортних засобів. Таких оглядів за минулий тиждень по країні було проведено майже 20 тисяч.

Сотні людей викликали підозру у можливій роботі на ворога. Таких одразу для подальшого з’ясування передають підрозділам СБУ. Тому прошу з розумінням поставитися до незручностей, ці перевірки проводяться заради нашої безпеки. Бо ДРГ нікуди не поділися”, – сказав перший заступник міністра внутрішніх справ.

За його словами, у затриманих вилучають вогнепальну зброю, гранати, набої, заборонену символіку.

ДРГ – це не просто люди, які фотографують позиції ЗСУ і інформують про це ворога. Вони можуть мати й інші завдання. Наприклад, проводити підривні акції по дестабілізації соціально-економічної ситуації в країні, готувати або координувати незаконні збройні формування, брати участь в інформаційних операціях, залякувати населення або приїздити в Україну з чітким завданням фізичної ліквідації представників влади або керівництва держави”, – наголосив представник МВС.

Він уточнив, що від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну  правоохоронці викрили 90 ДРГ та затримали за диверсійну діяльність понад 820 осіб.

Фото: ілюстративне