Такі Центри також відкриються у кожній області. У МОЗ пояснюють, що це перехід від децентралізованої системи до чітко керованої вертикальної структури.

Про це заявив Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, передає Мінохорониздоров’я.

За словами Кузіна, Центри контролю та профілактики хвороб впроваджуються у нову систему громадського здоров’я і запрацюють з 1 липня в усіх регіонах країни. У МОЗ заявляють – нова система громадського здоров’я насамперед направлена на розбудову потужної вертикалі епідемічного контролю в регіонах.

Пандемія COVID-19 стала викликом для систем епідемічного контролю… В Україні ж вона також виявила прогалини у швидкій координації та оперативному реагуванні. До того ж медична система не мала значних оновлень за 30 років Незалежності та виявилася не повною мірою підготовленою до ефективного реагування на SARS-CoV-2“, — зазначив Ігор Кузін.

Додав, що таким чином МОЗ впроваджує перехід від децентралізованої системи до чітко керованої вертикальної структури.

Усі 25 регіональних Центрів підпорядковуватимуться МОЗ по вертикалі Головного державного санітарного лікаря. Організаційно-методичне керівництво буде забезпечуватися Центром громадського здоров’я МОЗ України. Це має забезпечити швидке реагування на нові виклики, пандемії, а також злагоджену роботу щодо інших викликів у сфері громадського здоров’я”, – роз’яснив Ігор Кузін.

Центри об’єднають наявні  потужності регіонів — лабораторні центрів, обласні центри громадського здоров’я, підрозділи зі статистики та відділи моніторингу та оцінки. Ці центри будуть повністю відповідальні за контроль над хворобами в регіоні — від рутинного моніторингу показників, до прогнозування, виявлення надзвичайних ситуацій, спалахів та реагування на них.

Головні функції ЦКПХ:

  • забезпечення епідеміологічного нагляду, санітарного та епідемічного благополуччя населення
  • захист населення від інфекційних хвороб
  • попередження та профілактика неінфекційних захворювань
  • підтримка біологічної безпеки та біологічного захисту, епідеміологічного нагляду (спостереження), імунопрофілактики, просвітницької роботи щодо здорового способу життя
  • запобігання факторам ризику, боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів, реагування на небезпеки для здоров’я та надзвичайні стани у сфері охорони здоров’я тощо.

Фото: Фейсбук