Причина здорожчання - вартість паливо-мастильних матеріалів та запчастин.

У столичних маршрутках з 21 травня проїзд здорожчає до 15 гривень, на коротких маршрутах ціна проїзду становитиме 12 гривень. Про причини здорожчання та подальшу ситуацію з проїздом розповів голова Громадської спілки «Асоціація перевізників м.Києва та Київської області» Ігор Мойсеєнко в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”.

За його словами, 95% відсотків маршрутів з 21 травня поїдуть за ціною 15 гривень.

“10-12 коротких маршрутів поїдуть по 12 гривень. Причина – здорожчання паливо-мастильних матеріалів. Якщо до війни вартість пального була 25 гривень, то зараз пальне на заправках 60 гривень і необхідно вистояти величезні черги. Також зросла ціна моторної оливи, запчастин, адже вони прив’язані до ціни долара. І ми стали перед вибором, або підіймати ціну за проїзд, або припиняти роботу”, – пояснив Мойсеєнко.

Він додав, що зараз стоїть питання, щоб вийти на собівартість перевезення, тому говорити про заміну рухомого складу зараз важко. “Ми навіть планували їхати за 20 гривень. Проте через скрутну ситуацію і втрату роботи багатьох українців, перейшли на ціну у 15 гривень”, – наголосив Ігор Мойсеєнко.

Він зауважив, що якщо ціна буде зростати та далі, то перевізники будуть і далі підвищувати ціну.

“Я не вірю, що ціна палива буде по 30 грн, адже ми будемо купляти паливо у Європі, а воно там дорожче. Якщо ж така ціна буде, то це здорожчання у 5 гривень піде на оновлення рухомого складу. І навіть будемо розглядати варіанти про зниження ціни”, – каже Мойсеєнко.

Він також зазначив, що міжміські маршрути також будуть підвищувати ціну залежно від тарифів на паливо.

Фото: Фейсбук