Минулого тижня в столиці підбили підсумки перевірки води в 10 бюветних комплексах на відповідність нормативам.

Про це повідомляється на сайті Головного управління Держпродспоживслужби у Києві.

«Результати перевірки 10 бюветних комплексів засвідчили, що у 8 пробах води виявлені відхилення від гігієнічних вимог до води питної, призначеної для споживання людиною», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що щотижня, починаючи з 20 березня, у Києві перевіряють по 10 бюветів комплексів.

Лабораторні дослідження виконує Державна установа «Київський міський лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

Щодо останніх результатів, відхилення були виявлені у 8 із 10 проб. Зокрема, за санітарно-хімічними показниками безпечності та якості питної води. У 4 пробах за вмістом заліза та марганцю. У 8 пробах за показниками епідемічної безпеки  – загальні колі форми.

Адреси бюветних комплексів, де виявлені відхилення:

  • вул. Кирилівська, 99: виявлено загальні колі-форми, за нормативом їх бути не повинно;
  • вул. Вітряні Гори, 2: виявлено загальні колі-форми, за нормативом їх бути не повинно;
  • вул. Кобзарська, 2: виявлено загальні колі-форми,  , за нормативом їх бути не повинно ;
  • вул. Івана Виговського, 12 (колишня – вул. Маршала Гречка): виявлено загальні колі-форми, за нормативом їх бути не повинно, а також перевищений вміст заліза –  0,22 мг/дм³ (норматив – ≤ 0,2 мг/дм³);
  • вул. Туполєва, 22-Б: виявлено загальні колі-форми , за нормативом їх бути не повинно, вміст марганцю – 0,062 мг/дм³ (норматив – ≤ 0,05 мг/дм³);
  • вул. Туполєва, 16-Д: виявлено загальні колі-форми (норматив – не повинні виявлятись); вміст марганцю – 0,062 мг/дм³ (норматив – ≤ 0,05 мг/дм³);
  • перетин вулиць Ружинської та Тешебаєвої: виявлено загальні колі-форми (норматив – не повинні виявлятись);
  • вул. Верховинна, 8: виявлено загальні колі-форми, за нормативом їх бути не повинно.

ГУ Держпродспоживслужби в Києві звернулось листом до «Київводфонду» щодо призупинення експлуатації згаданих бюветних комплексів та приведення якості води у відповідність до вимог державних санітарних норм та правил.

Крім того за результатами перевірки бюветних комплексів «Київводфонду», яку здійснили 9 липня, виявлено порушення в утриманні зон санітарної охорони артезіанських свердловин на 6 бюветних комплексах.

Адреси комплексів: проспект Петра Григоренка, 14;. Ревуцького, 11-Г; вул. Михайла Драгоманова, 15-А; вул. Анни Ахматової, 6; вул. Декабристів, 10-А; вул. Урлівська, 9.

Загалом по місту на балансі Київводфонду знаходиться близько 200 бюветних комплексів.

Фото: Facebook