Порушникам донарахували суми, які спочатку мали заплатити інші споживачі.

У Києві виявили майже 100 фактів несанкціонованого споживання тепла та зробили перерахунок мешканцям у бік зменшення. Про це повідомляє прес-служба КП «Київтеплоенерго» в Facebook.

Повідомляється, що 80% порушників — юридичні особи: салони краси, перукарні, заклади громадського харчування, заклади роздрібної торгівлі тощо. Несанкціоновано спожито теплової енергії на суму понад 5 млн грн.

У будинках з виявленими порушеннями для мешканців, які через зловживання інших споживачів сплачували більшу вартість, провели перерахунок у бік зменшення.

«Найпоширеніші випадки — несанкціоноване опалення самовільно добудованих або самовільно зайнятих приміщень, опалення комерційних приміщень без договору, монтаж радіаторів опалення у невстановлених місцях, зміна системи опалення без проекту тощо. Через це мешканці будинку стають жертвами сусідів-порушників та отримують завищені платіжки. Для проведення перевірки Київтеплоенерго створює спеціальнц міжгалузеву комісію» — йдеться у повідомленні.

Найбільш показові випадки зафіксували на вулиці Новопольовій та Михайлівській. У першому випадку власники приміщення самовільно організували опалення прибудови площею 358,5 м2. За рішенням комісії для мешканців будинку зроблено перерахунок на майже 105 тис. грн., які стягнули з порушника, а для подальшого опалення приміщення укладено договір з «Київтеплоенерго»

Також на вулиці Михайлівській під час обстеження приміщення, де розташована адвокатська фірма, виявили невідповідність опалювальної площі більше ніж у два рази. Власник самовільно користувався мансардним приміщенням: в результаті опалювальна площа зросла до 301,5 м2, а кошти сплачувались за обігрів 142,6 м2. Власнику приміщення донарахували понад 72 тис. грн, а усім іншим мешканцям зробили перерахунок у бік зменшення.

Тим часом, АМКУ закликає «Київтеплоенерго» укласти нові договори з споживачами.

Фото: Фейсбук