Ймовірні зловмисники також використовували персональні дані громадян, отримані шляхом незаконного втручання в банківські термінали.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Київської міської прокуратури.

У дописі зазначили, що Святошинська окружна прокуратура спільно з СБУ викрили діяльність групи осіб, які нібито організували схему вимагання неіснуючих боргів у громадян (ч. 1 ст. 189, ч. 1 ст. 200 КК України).

За матеріалами слідства, декілька людей створили протиправний механізм для оформлення онлайн-кредитів на дані громадян України з використанням реквізитів скомпрометованих банківських карток. Водночас використовувалися персональні дані громадян України, отримані шляхом несанкціонованого втручання в банківські термінали.

Після того, як неіснуючі кредити оформлювалися, зловмисники починали вимагати з громадян повернення коштів. Для цього використовували сили підконтрольних колекторських організацій.

Учора, 23 червня, правоохоронці провели низку обшуків в офісах цих організацій та за місцем проживання фігурантів провадження. Унаслідок цього вилучено обладнання (GSM-шлюзи) та програмне забезпечення, яке використовувалося для підміни номерів телефонів. До слова, із цих номерів телефонували з погрозами для анонімізації зловмисників.

Окрім цього, вилучили близько 50 одиниць комп’ютерної техніки, із якої адміністрували бази «клієнтів» та вівся облік «боргів», а також документальні матеріали, що містять відомості про діяльність зловмисників.

Наразі правоохоронцями вживаються відповідні заходи, спрямовані на оголошення підозр організтору злочинної схеми та його спільникам.

Водночас тривають слідчі дії з метою встановлення та суми завданих збитків та громадян, які потерпіли від злочинної діяльності.

До слова, відповідно до частини першої статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину й не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Фото: фейсбук