Хакери працювали у підпільному телекомунікаційному центрі.

Про спецоперацію повідомила Служба безпеки України.

Кіберфахівці СБУ встановили, що організатори кіберугруповання привласнювали гроші українців та іноземців, пропонуючи їм взяти участь у міжнародних інвестиційних проектах. Від початку року вони привласнили майже 9 мільйонів гривень вкладників.

Нелегальний бізнес організували двоє громадян України та іноземець. Вони розробили і адміністрували спеціалізоване програмне забезпечення, яке імітувало торги на міжнародних біржах та криптовалютних проектах. Вони також створили мережу так званих «фішингових» вебресурсів – копій сайтів міжнародних інвесткомпаній.

«Потенційних «інвесторів» організатори заманювали на підконтрольні ресурси через «ботмережу» рекламних акаунтів у популярних соцмережах. Потім зловмисники втручались у роботу систем електрозв’язку і телефонували «жертвам» з підмінених закордонних номерів телефонів. Вони виманювали кошти нібито для інвестицій та привласнювали їх», – роз’янили в СБУ схему.

Отримані гроші ділки переводили у готівку через низку обмінних операцій з використанням криптовалют, електронних систем та банківських карток. Рахунки були оформлені на так званих «грошових мулів» – людей, банківські карти яких є «транзитними».

«Зловмисники також заробляли на наданні послуг «аутсорсу» іншим шахрайським проектам. Задокументовано, що до оборудки організатори залучили понад 100 найманих працівників», – зазначили в СБУ.

У ході обшуків за місцем розташування центру правоохоронці виявили:

  • комп’ютерну техніку та мобільні пристрої;
  • зразки програмного забезпечення, що використовувались для привласнення коштів та виведення їх на криптогаманці;
  • інші докази протиправної діяльності.

«У межах кримінального провадження, розпочатого за ст. 200 та ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України, тривають слідчі дії. Вирішується питання щодо повідомлення організаторам схеми про підозри», – резюмували в СБУ.

Нагадаємо, раніше ми писали, як хакери вкрали особисті дані мільйонів клієнтів Glovo і продають за $85 тисяч. Користувачам сервісу порадили змінити паролі в акаунтах.

Фото: СБУ