Встановлено поки 14 потерпілих в результаті незаконних дій таких колекторів.

Наразі  групі «чорних» колекторів повідомлено про підозру, повідомили у Київській міській прокуратурі.

Як встановило слідство, з березня 2019 року група осіб утворила стійке злочинне об’єднання, організувавши діяльність колекторського «кол-центру». Його працівники телефонували  громадянам та вимагали повернути борги перед компанією миттєвого кредитування.

«Сума «боргів», яка підлягала сплаті, коливалася від 1,5 тис. гривень до 180 тис. гривень. При цьому дзвінки надходили й до громадян, які не мали жодного відношення до таких фінансових зобов’язань, та супроводжувалися погрозами застосування насильства над ними та їх близькими родичами, погрозами пошкодження чи знищення їх майна, тощо», – розповіли в прокуратурі.

На сьогодні у межах слідства (ч. 3 ст. 355 КК України) встановлено 14 потерпілих від діяльності колекторів. 8 червня 2021 року трьом учасникам злочинної групи, які організували «чорний» бізнес, повідомлено про підозру. Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.

«Наявність обґрунтованої підозри підтверджується зібраними у кримінальному проваджені доказами, а саме показаннями свідків та потерпілих, висновком експертизи відео та звукозаписів, протоколами вилучених документів та речей, а також іншими доказами в їх сукупності», – плвідомляє прокуратура.

Тривають слідчі дії з метою встановлення всіх обставин цього злочину. Підозрюваним загрожує від 4 до 8 років позбавлення волі.

Нагадаємо, раніше столична прокуратура викрила нібито схему “кришування” торгівлі МАФів у підземних переходах.

Фото: Фейсбук прокуратури