Побачення начебто від імені симпатичної дівчини призначали через соцмережі.

Про це повідомили у програмі “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ” за результатами сьогоднішнього брифінгу у Київській міські прокуратурі.

Відомо, що столичним оперативникам вдалося затримати організовану злочинну групу, учасники котрої через соціальні мережі заманювали іноземців на романтичні знайомства та побачення. А коли ті приходили в ресторан чи кафе “на побачення” – там їх чекали спортивні молодики, які били іноземців, катували та грабували.

Затримали злочинну групу в ніч на 1 серпня 2021 року.

До складу банди входило 10 осіб. У змові в цій схемі були офіціанти закладів, адміністратори і навіть патрульний поліцейський – він виконував роль водія. Допомагали заманювати іноземців кілька громадянок України – вони призначали побачення у конкретних закладах.

У змові були три заклади громадського харчування Києва – один в Шевченківському районі столиці, два – у Печерському. Один із власників закладу на Печерську виявився організатором злочинної схеми.

Коли іноземці приходили в ресторан, як вони думали, на побачення, їм виставляли чеки із сумами в 5-10 разів вищими від реальної суми замовлення. І коли іноземець відмовлявся платити – жертву затягували в підсобку адміністратора і починали знущання.

По факту, іноземців забирали гроші, мобільні телефони, інші цінні речі, аби начебто покрити ці збитки, завдані закладу“, – зазначив під час брифінгу керівник Київської міської прокуратури Олег Кіпер.

На сьогодні усім десятьом учасникам злочинної групи повідомили про підозру. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу – тримання під вартою.

Як уточнив на брифінгу керівник Департаменту Міграційної поліції Сергій Пантелеєв, організував злочинну групу іноземець – уродженець Росії та Ізраїлю. Він же є власником одного із закладів на столичному Печерську. Він перебуває у розшуку Інтерполу за фінансові махінації. Учасникамисхеми також були громадяни України та Азербайджану.

За даними прокуратури, учасники групи можуть бути причетними до скоєння майже 150 нападів на іноземних громадян з початку 2020 року. Більшість іноземців, які постраждали від цих злочинів, на цей час знаходяться поза межами України. Тож слідство відпрацьовує механізм надання їм процесуальних статусів потерпілих із залученням дипломатичних органів.

Нагадаємо, російський бізнесмен Олександр Орлов, який володіє кількома ресторанами у Києві, відкрив новий заклад у Москві — він називається «Хорошая девочка». Подія викликала значний резонанс — місцеві клієнти та правозахисники вважають концепцію ресторану сексистською і навіть шовіністською.

Ілюстративне фото: Фейсбук