Людмилі Ткач було тоді 4,5 роки. Від розстрілу дівчинку врятувала мама, накривши доньку своїм тілом.

Про це повідомляє Jewish News.

«Камінь спотикання» – це міні-меморіал, який зазвичай вбудовують в бруківку в пам’ять про загиблих під час Голокосту. Мемоірал в пам’ять про Людмилу Ткач встановлять у четвер, 30 вересня, о 14:00 на вулиці Фролівській, 3. Це Подільский район столиці.

Людмила Ткач пережила розстріл у Бабиному Яру у віці 4,5 років. Від смерті її врятувала мати, Олена Книш, яка накрила дочку своїм тілом. Такий міні-меморіал у Києві з’явиться вперше.

У період із 30 вересня по 8 жовтня 2021 року планується встановлення ще 79 таких міні-меморіалів в рамках проєкту «Один камінь, одне життя» з іменами тих, хто загинув або вижив в Бабиному Яру.

Збір імен тих, кого увічнять в міні-меморіалах, проходив у Києві минулого року. Тепер виготовлені меморіали розмістять по Києву, вбудувавши у бруківку.

Того ж дня о 15:30 на Контрактовій площі стартує виставковий проект «Камені спотикання – увічнення пам’яті та соціальна скульптура».

Зазначимо, такі міні-меморіали «камені спотикання» вже встановлені в Рівному, Переяславі-Хмельницькому та Чернівцях.

Камені спотикання – це відомий міжнародний художній та комемораційний проєкт, покликаний вшанувати тих, хто загинули від рук нацистів. Проект розпочався зі встановлення перших каменів у берлінському районі Кройцберг у 1996 році. Із того моменту вже було відкрито більше 75 тисяч меморіальних каменів по всьому світу. Ініціатором проєкту є Посольство Німеччини в Україні.

Фото: Фейсбук