За спекотної погоди продукти на вулиці швидко псуються й можуть зашкодити споживачам.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Кияни скаражаться, що в столиці досі торгують продуктами прямо на тротуарі – з мухами та без холодильників.

До слова, їжа за такої спеки, як зараз у місті, легко перетворюється на отруту. Найбільш небезпечне – м’ясо, у якому при високій температурі швидко розмножуються віруси та інфекція.

Цікаво, що продавці запевняють, що весь їхній товар – свіжий. М’ясні продукти торговці цілу ніч тримають у морозильній камері, щоб потім удень продавати. Дехто під прокудки підкладає лід.

Роман Матвійчук, в.о. начальника Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ ДПСС у Києві, рекомендує купувати м’ясну продукцію тільки у спеціально визначених для цього місцях – у магазинах чи на законнних ринках.

«У переходах вам ніхто не дасть документів, які засвідчують безпечність і походження цього м’яса», – наголосив пан Роман.

Також експерт розповів, якими мають бути умови зберігання м’ясної продукції.

«М’ясо промислового забою, яке ми зазвичай купуємо в супермаркетах, то його потрібно зберігати при температурі від +2 до +5 градусів. На ринках м’ясо іншого забою. Відповідно, там інші температурні умови. До того ж, із практики, на ринках м’ясо до 12 години вже продане. А в різних переходах та тротуарах це м’ясо реалізується протягом цілого дня», – розповів Роман Матвійчук.

Окрім цього, пан Роман наголосив, що попит породжує пропозицію. Відтак, стихійна торгівля може зникнути тільки тоді, коли люди не купуватимуть товари «з тротуарів».

Роман Матвійчук підкреслив, що в столиці відбуваються перевірки таких яток, якщо до Держпродспоживслужби надходять скарги від киян.

Фото: скріншот