«Різдвяні історії Києва» – це виставка, на якій можна перейнятися духом Різдва минулого сторіччя.

Виставку представили в Музеї історії Києва, повідомляє телеканал Київ.

Близько тисячі ексклюзивних і колекційних експонатів створюють незабутню атмосферу, за яку це свято обожнюють як малеча, так і дорослі.

На виставці зібрано оригінальні вітальні листівки місцевого та закордонного виробництва, а також листівки української діаспори, колекцію ялинкових іграшок Музею історії міста Києва, Діда Мороза 1926 р., створеного українським художником Григорієм Світлицьким.

“Тут є ляльки 20-30-х років, вифлеємська зірка 1936 року з родини академіка Писаренка, яка пройшла разом з її власниками і період окупації, і відродження. Тут є Дід Мороз 1926 року, створений українським художником Григорієм Світлицьким. Також листівки 40-60-х років, які видавалися українцями в Австрії й Німеччині. Побажання веселого Різдва і щасливого Нового року об’єднувало покоління українців усіх часів”, – зазначила кураторка виставки Ольга Друг.

За словами генеральної директорки Музею історії Києва Тетяни Костенко, більшість колекційних прикрас та старовинного декору експонуються вперше, а сама виставка буде інтерактивною з насиченою програмою.

“Чимало представлених на виставці експонатів експонуються вперше. Виставка є інтерактивна — з екскурсіями, квестами, освітньою програмою з майстер-класами, коли діти й дорослі зможуть зробити своїми руками різдвяні подарунки. Все це є наші київські традиції, які треба підтримувати й продовжувати. І ми чекаємо киян на нашій виставці”, – сказала Костенко.

Організатори зазначають, що святковий одяг із Музею Марини Іванової додасть атмосфери занурення у минуле, а майстер-клас із виготовлення новорічних листівок проводитиме відома дизайнерка-декораторка Наталія Сергєєва.

“Я дуже хочу, щоб ви надихалися, щоб приходили ваші діти. Я проводитиму майстер-класи, вчитиму робити красу. Це будуть правила етикету, різдвяний вінок, янгол і листівка. Я дуже хочу, щоб діти зрозуміли, що не варто бігати крамницями й шукати подарунок. Щастя, коли в тебе всередині є дещо, що тебе робить багатим”, – сказала Сергєєва.

Ексклюзивні експонати сповнюють духом Різдва, дозволяють перейнятися святковою атмосферою та зазирнути вглиб історії унікальних експонатів, наголошують організатори виставки.

Виставка “Різдвяні історії Києва” прийматиме відвідувачів у Музеї історії Києва з 24 грудня до 19 січня.

Фото: Скріншот