На виставці представлені церковні і світські старожитності із дорогоцінних металів та тканини роботи українських і західноєвропейських майстрів-золотарів.

13 жовтня Скарбниця Національного музею історії України відкрила виставку «Дорогоцінні вклади XVII—XIX ст. із зібрання Національного музею історії України». Про це повідомили на Facebook-сторінці Скарбниці Національного музею історії України.

На виставці представлять дорогоцінні вклади-подарунки для українських церков від князів, гетьманів, старшини, впливових вельмож-іноземців із супровідними документами. Дарчі (вкладні) написи на експонатах містять інформацію про соціальний склад дарувальників. «Представлені на виставці пам’ятки цікаві нам не тільки як витвори ювелірного мистецтва. Також вони є свідками історії. З дарчих написів ми робимо висновки про масштаби меценатства та благодійності в часи існування козацької держави — Гетьманщини», – зазначила куратор виставки Оксана Терещук.

Kyiv Media

 

До уваги відвідувачів представлені дорогоцінні вклади від гетьмана Івана Самойловича, київського полковника й родича гетьмана Івана Мазепи Костянтина Мокієвського, вклади архімандритів Києво-Печерської лаври — Іоаникія Сенютовича, Зосими Валкевича, очільника лаврської іконописної майстерні Алімпія Галика. Також в експозиції можна оглянути витвори відомих українських майстрів — золота митра кінця ХVIII ст. роботи Григорія Чижевського (яка походить із ризниці Успенської церкви) та риза до ікони Успіння Богородиці роботи Івана Ярославського (1876).

Виставка відкрита для відвідувачів з 14 жовтня на першому поверсі Скарбниці Національного музею історії України (вул. Лаврська, 9, корп. 12). За відсутності карантинних обмежень вона триватиме до 31 грудня 2021 року.

Фото: Фейсбук