Пам'ятку встановили на фасаді НАН України в центрі міста.

Про це повідомили на офіційному порталі КМДА.

Меморіальну дошку Василю Стусу та Івану Світличному відкрили на фасаді Національної академії наук України на вулиці Грушевського, 4.

Встановили пам’ятку за кошт КМДА та за підтримки мера Києва Віталія Кличка.

Участь у відкритті взяли: керівництво Печерської РДА, директор Інституту літератури ім. Т. Шевченка Микола Жулинський, директор Інституту історії НАН України, академік Валерій Смолий, політв’язень, голова Київського товариства політв’язнів і репресованих Олесь Шевченко, політв’язень, який перебував в одному з Василем Стусом концтаборі, останній, хто бачив його живим, Василь Овсієнко, голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський.

На відкритті, окрім керівництва, був син Василя Стуса – Дмитро Стус, його родина та громадськість.

«Маю за честь сьогодні відкрити меморіальну дошку цим великим людям. Василь Стус та Іван Світличний – видатні постаті, Українці з великої літери. Вони багато пережили за свою громадянську позицію», – прокоментував директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк.

До слова, Іван Світличний і Василь Стус поховані на Байковому кладовищі. Їхні могили розташовані неподалік. Поховали Івана Світличного у вишиванці, подарованій Василем Стусом.

Нагадаємо, 19 жовтня 2020 року суд задовольнив позов лідера ОПЗЖ Віктора Медведчука та заборонив розповсюдження книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» без дозволу самого Медведчука. Автора зобов’язали прибрати з тексту згадування імені Медведчука. Після рішення суду весь наклад розкупили за лічені хвилини, видавці анонсували новий випуск.

Нещодавно в Будинку Кіно безкоштовно показувли документальну стрічку про Василя Стуса.

Фото: КМДА