Її мали відкрити ще наприкінці лютого, але через війну захід перенесли.

З 13 липня у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва розпочала роботу ювілейна виставка, присвячена 100-річчю української художниці, майстрині петриківського та декоративного розпису Марфи Тимченко (1922–2009). Про це повідомляє прес-служба організаторів.

Виставкова експозиція презентує твори декоративного розпису та порцеляни, серед яких – вишукані вази, сервізи, блюда з колекції музею.

Відкрити ювілейну виставку відомої художниці музей планував ще 24 лютого, але в цей день розпочалося повномасштабне вторгнення Росії на територію незалежної України і війна зачинила музейні двері, повідомили організатори.

Близько сімдесяти років свого творчого життя Тимченко присвятила різним мистецьким інтересам, зокрема народній станковій графіці, декоративному та монументальному живопису, розписам на порцелянових і дерев’яних виробах, художній поліграфії, текстилю.

«Наповнюючи декоративний орнамент у своїх композиціях самобутнім «тимченківським» змістом, вона водночас розвивала й продовжувала традиції петриківського розпису. У творах художниці завжди відчуваються яскраво виражена індивідуальна манера та глибинно національний характер», – розповіла кураторка виставки Олена Шестакова.

Понад тридцять років Марфа Тимченко працювала над розписами порцеляни на різних підприємствах України, зокрема, на Київському експериментальному кераміко-художньому заводі (1954–1977). Тому розписи сервізів, тарелів і різних розмірів ваз – від «монетки» до великих виставкових – займають особливе місце у творчому доробку майстрині.

Одним з найбільш відомих доробків творчої спадщини Тимченко було оздоблення магазину іграшок «Казка» по вулиці Великій Васильківській.

Марфа Тимченко – заслужений майстер народної творчості України, членкиня Національної Спілки художників України стала першою лауреаткою премії імені Катерини Білокур у 1990 році.

Виставка декоративного розпису та порцеляни Марфи Тимченко триватиме до 31 липня 2022 року. Адреса: м. Київ, вул. Лаврська, 9 корп. 2.

Фото: Фейсбук