Виставка про монумент відкрилась у музеї історії України у Другій світовій війні.

Про це повідомили у пресслужбі музею.

У повідомленні зазначили, що у Музеї історії України у Другій світовій війні відкрилася виставка, присвячена сприйняттю монумента Батьківщина-мати.

«Батьківщина-мати. Переозначення» демонструє трансформацію образу у сприйнятті українського суспільства. На думку музейників, українці давно вже не сприймають монумент як радянську пам’ятку, більш того, з початку повномасштабного вторгнення статуя стала символом опору російській агресії. На виставці, зокрема, показано образи Батьківщини-матері, які з’являлися в інтернеті після початку великої війни. Креативні, подеколи неочікувані образи скульптури, технічними засобами презентовано на стінах равелінної Нижньої Московської брами ХVІІІ століття Печерської фортеці. Відвідувачі бачать зображення з електронних пристроїв», — зазначає кураторка Жанна Очеретяна.

На відкритті група Sera Sheer виконала «офіційний саундтрек» проєкту: у відеоряді до композиції Батьківщина-мати знищує російського монстра.

Музей працює з 10:00 до 19:00, поонеділок — вихідний. Вхідний квиток коштує 50 гривень.

Виставку вже відвідав міністр культури України Олександр Ткаченко. За його словами, українці поспішили з рішенням заміни герба СРСР на тризуб на «Батьківщини-матері», адже є не менш цікаві варіанти.

Фото: Фейсбук