Організатори хочуть нагадати киянам, що від чистоти парків та зелених зон залежить повітря, яким дихають люди.

Про це повідомили в прес-службі Дня землі в Україні.

Завтра, 8 липня, о 16:00 на вул. Володимирській, 51-б, відбудеться прес-конференцію до початку акції «Чисті паркилегені міста».

Мета акції – нагадати містянам, що від чистоти парків та зелених зон напряму залежить повітря, яким вони дихають, розпочнеться вже незабаром.

Цікаво, що цьогоріч акція розпочалася з дитячого малюнку.

«Малювати в парку, лежачи на траві під розлогим деревом – найкраще що може статися з людиною крім морозива. Я це дуже люблю. Але часто в парку й у лісі просто під гарнющим деревом лежить сміття. І його мені малювати зовсім не хочеться. Але ж воно там є… Я завжди прибираю сміття за собою, і за іншими теж можу. Залишаймо парки чистими, може, тоді й в інших дітей з’явиться більше натхнення малювати на природі. Чи спостерігати за жуками. Одне іншому не заважає. Може, навіть допомагає», – розповів 7-річний Маркіян, автор того самого малюнку.

Малюнок Маркіяна використали для створення макетів, що мають нагадати містянам про те, що відомо навіть дітям – парки мають залишатися чистими. Згодом на бордах зявляться і інші дитячі малюнки на цю тему, а організатори акції планують провести конкурс дитячих малюнків «Чисті парки – легені міста».

Організатори нагадали, що міські дерева, дерева у парках, скверах та у зелених зонах довкола міст – це найкращі природні фільтри для очищення повітря від безлічі забруднюючих речовин.

Водночас забруднення цих зон – проблема не тільки естетична: підвищенений рівень СО2 у повітрі, фільтрат зі сіміття що проникає з дощем у грунт, звірі та птахи що страждають від пластику, підвищена пожежна небезпека на звалищах.

Фото: фейсбук