Наразі найвища смертність серед людей за 65 років.

Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн-брифінгу, відповідаючи на запитання, отримані від ЗМІ.

За його словами, в столиці від Covid-19 помирають більше чоловіків. Із 1723-ох летальних випадків від початку пандемії в столиці – 952 чоловіка і 771 жінка.

Також він зазначив, що люди, старші за 65 років, – це головна група ризику.

«Саме серед літніх людей – найвищий відсоток летальних випадків від ускладнень хвороби. Бо в них, у багатьох, – хронічні хвороби серця, легень, цукровий діабет. Тому вірус викликає ускладнення.  Важко переносять коронавірус і ті молоді люди, які мають такі ж проблеми зі здоров’ям», – зазначив мер столиці.

За його словами, лікарі зазначають, що серед тих, у кого виникають ускладнення, – і хворі, які пізно звертаються за медичною допомогою. Тому медики наголошують, що при перших же симптомах вірусу, потрібно одразу звертатися до свого сімейного лікаря.  Який опитує пацієнта і, за наявності симптомів Covid-19, направляє до нього мобільну бригаду, що візьме зразки на ПЛР-тест.

«А в нас, на жаль, багато випадків, коли люди тиждень займаються самолікуванням. І самі призначають собі препарати, що можуть ускладнити хворобу. Зокрема, й антибіотики. Але лікарі наголошують, що антибіотики не допомагають при лікуванні COVID-19. Бо це – вірусна інфекція. А вірусну пневмонію лікують не так, як бактеріальну, – сказав мер. – Ухвалюючи рішення про призначення антибіотиків хворому на коронавірус,  лікар має врахувати стан пацієнта та результати специфічних аналізів крові», – наголосив Віталій Кличко.

Нагадаємо, у Києві за минулу добу зафіксовано 673 нових випадків коронавірусу.

Фото: unsplash