У Києві у категорії 12-15 щеплено 400 осіб, у категорії 16-18 - 3000.

Минулого тижня МОЗ дозволило імунізувати дітей від 12 років. Однак винятково вакциною Pfizer/BioNTech. Відтепер імунізація неповнолітніх дозволена незалежно від їх приналежності до певних груп ризику. Протипоказання лише одне – серйозна алергічна реакція на один із компонентів. Для того, щоб дитина імунізувалась проти Ковіду, вона має бути до цього щеплена усіма обов’язковими вакцинами.

В ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ” радник Київського міського голови з медичних питань Віктор Яцик розповів про темпи та процедуру вакцинації підлітків.

За його словами, в Україні 25 тисяч осіб у категорії 16-18 років на сьогодні вакциновані. Якщо говорити про категорії 12-15 років, їх 5 тисяч. “У Києві показники такі – 12-15 рокі вакциновано 400 осіб, 16-18 років – 3000 киян”, – зазначив Віктор Яцик.

Він зауважив, що більшість вакцинованих саме серед старших дітей, адже закордонні заклади, куди діти від’їзжають на навчання обов’язково потребують ковід-сертифікатів.

“У США вакцинація обов’язкова. Діти з України, які навчаються в Америці вже давно вакциновані там. Для України – це новий досвід. У цьому плані ми на жаль не лідери”, – додав радник.

Проте причиною вакцинації підлітків не повинно бути лише навчання за кордоном, адже коронавірус – це ротавірусна інфекція, яка дуже швидко передається.

“Якщо дитина активна і дитина спілкується з однолітками, веде активне соціальне життя. То її треба вакцинувати і запобігати можливих проблем та ускладнень”, – наполягає Віктор Яцик.

Для вакцинації дитина повинна мати усі рутинні щеплення, та пройти огляд у педіатра. Він робить заключення, що дитина немає протипоказів.

“Це спільне рішення батьків і педіатра. І хоча більша відповідальність лежить на батьках, але заключну роль у рішенні відіграє саме лікар”, – зазначив радник з медичних питань.

Віктор Яцик зазначив, що поки в Україні вакцинують дітей вакциною Pfizer, спираючись на досвід ЄС.

“Україна орієнтується на ті рекомендації, які дає Європейський Союз. Або СШЕ, де ці вакцинації проводять ширше. Наскільки я знаю досвід інших країн, вони використовують вакцини Pfizer та Moderna. Можливо це пошириться і на наші країни. Але в Украаїні зараз Moderna немає взагалі”, – проінформував Віктор Яцик.

Він також зазначив, що поки розширення вікової групи вакцинації дітей Україна не потребує. Адже все це залежить від статистики захворюванності та летальності.

Фото: pixabay