Найбільше нових працевлаштованих у сфері торгівлі .

У столиці станом на вересень на обліку в міській службі зайнятості перебуває 12,3 тис. безробітних, що вдвічі менше, ніж торік у відповідний період.

Про це повідомив Київський міський центр зайнятості.

З початку 2021 року найбільше громадян працевлаштувались у сферах оптово-роздрібної торгівлі – 25%; по 8% – у переробній промисловості, фінансово-страховій діяльності, професійній, науковій та технічній галузях, держуправлінні й обороні, обов’язковому соцстрахуванні; 7% – у сфері інформації та телекомунікацій; 6% – в адміністративному та допоміжному обслуговуванні.

Столиця за рівнем зайнятості населення у віці 15 – 70 років традиційно випереджає інші регіони України.

Зокрема, якщо у загальнонаціональному масштабі рівень зайнятості становить 55%, то у Києві він сягає 61,4%. Водночас і за рівнем безробіття столиця посідає друге місце з показником 7,6%, тоді як загалом по Україні цей показник складає 10,5%.

За інформацією міської біржі праці, на 1 вересня 2021 року кількість вакансій становила 10,4 тис. При цьому рівень зарплат, які пропонують компанії, порівняно з минулим роком, збільшився з 8,6 тис. до 10,2 тис. гривень.

У вересні цього року на одне вільне робоче місце претендує одна особа.

Найбільш затребувані у роботодавців — водії автотранспортних засобів, сестри медичні, поліцейські (інспектори) патрульної служби, слюсарі-сантехніки, продавці продовольчих товарів, вантажники, кухарі, працівники закладу ресторанного господарства, двірники, вантажники, охоронники. Також користуються попитом робітники з комплексного прибирання та утримання будинків із прилеглими територіями.

Серед безробітних службовців та керівників на одну вакансію претендують 11 безробітних.

Найбільший дефіцит вакансій — для менеджерів, бухгалтерів, економістів, адміністраторів, інженерів та юрисконсультів.

Нагадаємо, з початку липня офіційне працевлаштування на Київщині зросло майже на 50%.

Фото: facebook