Жінка зберігала його в звичайному холодильнику вдома і планувала продати.

Екс-завідувачка сектору Державного науково-контрольного інституту біотехнологій і штамів мікроорганізмів вкрала з наукової установи небезпечний штам пташиного вірусу. Про це повідомляє прес-служба Офісу генерального прокурора.

Слідство встановило, що жінка ще під час роботи в інституті мала доступ до небезпечних штамів вірусів, які є збудниками інфекційних хвороб тварин і можуть швидко поширюватися у значних масштабах. Правоохоронці з’ясували, що вона вкрала небезпечний штам вірусу ньюкаслської хвороби птиці.

Крім цього, щоб приховати сліди злочину, вона порушувала методику отримання головної посівної культури вірусів.

«Тобто вона навмисне зменшувала кількість вихідних зразків для отримання нового пасажу – зараження чутливої клітини з метою отримання від неї нової популяції вірусу, не повертала їх в сховище мікроорганізмів, а частину новоствореного матеріалу привласнювала», – йдеться в повідомленні пресслужби.

Цей штам вірусу жінка зберігала у себе вдома в звичайному холодильнику. Вона планувала в майбутньому продати цей небезпечний вірус. Наразі розслідування триває.

Ньюкаслська хвороба є вірусною недугою, яка представляє серйозну небезпеку для птахів. Для цього гострого захворювання характерні ураження нервової системи, дихальних шляхів і шлунково-кишкового тракту. Це веде до падіння продуктивності поголів’я та нерідко закінчується загибеллю. Хвороба Ньюкасла також відома як псевдочума, псевдоенцефаліт, брауншвейгська, атипова і азіатська чума.

У птахівництві цей вірус вважається одним з найбільш небезпечних. Він щорічно вражає тисячі домашніх птахів, що завдає відчутного економічного збитку як великим господарствам, так і дрібним фермам. Крім того, псевдочума становить загрозу для здоров’я людини, але це захворювання не є смертельним.

Фото: піксабей