Серед них 10 офіцерів.

Українська омбудсменка з прав людини Людмила Денісова в інтервʼю виданню Lb.ua не назвала точні цифри російських військових, які перебувають у полоні в Україні — це важливо для ведення переговорів.

За словами Денісової, точної цифри щодо загальної кліькості взятих полонених вона не знає, але назвала їх кількість у Києві.

Зараз якраз ми проводимо моніторингові візити. Можу сказати, що в Києві я бачила на власні очі 34 військовополонених – 24 рядових і 10 офіцерів” — вказала вона.

З її слів, частина з полонених перебуває в установах тимчасового тримання, умови їх утримання постійно перевіряють. Інша частина російських військовополонених перебуває в інших установах Збройних сил України.

Крім того, Україна ще працює над створенням табору для російських військовополонених. За словами Денісової, держава має достатньо колоній, що не працюють, в яких не має утримуваних осіб. Котрусь можна передати Збройним силам України, Міністерству оборони України, і там обладнати табір. Тільки-но визначать місце, завершиться його передача на баланс військових, тоді про нього можна буде говорити.

На запитання про те, скільки коштує утримання полонених, Денісова відповіла:

По-різному, в залежності від місця. Там, де утримують цих – близько 50 гривень. Загалом 50-100 гривень, як і на наших звичайних затриманих. Небагато. Справа не в коштах. А в тому, щоб полонені у нас були. Ми ж знаємо, що наші люди теж потрапили в полон” — вказала вона.

Денісова при цьому не назвала кількість українських військових, які потрапили в полон до ворога.

Фото: Фейсбук