Щоб підтвердити право на проїзд при перевірці, слід буде сказати контролеру останні 4 цифри своєї картки.

У Києві тестують систему безконтактної оплати проїзду банківськими картками у наземному транспорті. Про це повідомив керівник цифрової трансформації Києва та заступник голови КМДА Петро Оленич.

«Система проходить останні випробування у закритому режимі. У жовтні скористатись оплатою картою зможуть усі пасажири муніципального транспорту. Валідатори отримали всі необхідні налаштування, а АСОП було інтегровано з банківською системою», – написав Оленич.

Для оплати проїзду достатньо буде прикласти банківську карту або гаджет із функцією безконтактної оплати до валідатора. Щоб підтвердити право на проїзд при перевірці, достатньо буде сказати контролеру останні 4 цифри своєї картки, щоб транзакцію можна було знайти та ідентифікувати в системі. Або ж показати списання у будь-якому банківському додатку.

В КМДА наголошують, що сервіс дозволить користуватись і карткою киянина для оплати. Її адаптували під новий функціонал валідаторів. Валідатори автоматично будуть перевіряти чи прив’язана до картки киянина пільга. Якщо ні – шукатиме придбані поїздки. Якщо ж немає і їх, спише оплату, як зі звичайної банківської картки.

Оплата через міський застосунок «Київ Цифровий» також працюватиме. У застосунку, як і раніше, можна буде поповнювати транспортні карти, купувати проїзні та разові QR-квитки, наголошують в КМДА.

Фото: Фейсбук